آموزش طراحی

چطور به بهترین شکل تبلیغات کنیم؟

بهترین روش های تبلیغات

استراتژی تبلیغاتی یکی از مهم‌ترین و گران‌ترین بخش‌های برنامه بازاریابی هر شرکتی به شمار می‌رود. یک استراتژی تبلیغاتی مؤثر، استراتژی است که بتواند مخاطبان هدف را تشویق کند تا اقدامات خاصی را برای کمک به شما در رسیدن به اهدافتان انجام دهند. با استفاده از بهترین روش های تبلیغات برای ایجاد یک استراتژی عالی و هدفمند، می‌توانید درآمد خود را افزایش دهید و در عین حال هزینه‌ها را در حد بودجه تعیین‌شده نگه دارید. در این مقاله از سایت افراگرافیک به تکنیک‌ها و روش‌های موثر جذب مشتری با تبلیغات می‌پردازیم، پس تا پایان با ما همراه باشید.

اهمیت استفاده از بهترین روش های تبلیغات

کسب و کارها از تبلیغات برای تأثیرگذاری بر رفتار مصرف‌کننده جهت رسیدن به یک هدف خاص مانند افزایش آگاهی از برند، بهبود ترافیک صفحه وب یا افزایش فروش استفاده می‌کنند. در حالی که برخی از روش‌های تبلیغات می‌توانند کم‌هزینه یا رایگان باشند، کمپین‌های تبلیغاتی حرفه‌ای اغلب به سرمایه‌گذاری قابل توجهی نیاز دارند؛ بنابراین، یک کمپین تبلیغاتی موثر برای رشد کسب و کار ضروری است؛ هم برای افزایش درآمد و هم برای به حداقل رساندن هزینه‌ها در راستای به حداکثر رساندن سود.

اهمیت استفاده از بهترین روش های تبلیغات

بهترین استراتژی‌ها و راه‌های موثر جذب مشتری با تبلیغات

در ادامه به معرفی بهترین استراتژی‌هایی می‌پردازیم که می‌توانید برای بهبود اثربخشی کمپین‌های تبلیغاتی خود از آن‌ها استفاده کنید:

۱- مخاطب هدف را شناسایی کنید

شناسایی مخاطبان هدف می‌تواند به شما کمک کند تا استراتژی تبلیغاتی خود را به طور اختصاصی برای مشتریانی که بیشترین شانس خرید را دارند تدوین کنید. از داده‌های موجود برای شناسایی گرایش‌هایی مانند سن، جنسیت، مکان زندگی، سرگرمی‌ها، درآمد یا وضعیت تأهل مخاطبان هدف خود استفاده کنید.

هنگامی که مخاطبان هدفتان را توصیف کردید، می‌توانید به طور خاص بر برقراری ارتباط با آن گروه تمرکز کنید. برای مثال، دسترسی به بازنشستگان از طریق تبلیغات تلویزیونی آسان‌تر خواهد بود، زیرا ممکن است در مقایسه با دانشجویان (که ویدیوهای فوری و کوتاه در رسانه‌های اجتماعی را ترجیح می‌دهند) در طول روز زمان بیشتری برای دیدن کلیپ‌های طولانی داشته باشند.

۲- برند خود را ارزیابی کنید

یکی دیگر از بهترین روش های تبلیغات این است که استراتژی بازاریابی موجود و شهرت برند خود را ارزیابی کنید. طراحی وب سایت، میزان حضور در رسانه‌های اجتماعی و تبلیغات فعلی خود را مورد بررسی قرار دهید تا ببینید چه حوزه‌هایی ممکن است نیاز به تغییر داشته باشند. عوامل بصری مانند پالت رنگ و لی‌اوت، میزان هماهنگی آن‌ها و نحوه به نمایش گذاشتن برند توسط آن‌ها را در نظر بگیرید. همچنین به اهمیت محصول خود در مقایسه با رقبا فکر کنید.

راه‌های موثر جذب مشتری با تبلیغات

۳- اهداف خود را تعیین کنید

هنگامی که موقعیت فعلی خود را درک کردید، می‌توانید مناطق هدف را برای تبلیغات شناسایی کنید. این اهداف، معیارهایی خواهند بود که با آن‌ها موفقیت کمپین خود را خواهید سنجید. برای مثال، ممکن است به دنبال راه‌هایی برای افزایش ترافیک وب‌سایت با درصد معین یا افزایش فروش (n مقدار) در عرض سه ماه باشید. هنگامی که اهداف خود را مشخص کردید، اقداماتی را که باید مشتریانتان انجام دهند در نظر بگیرید و استراتژی تبلیغاتی خود را به گونه‌ای بسازید که آن‌ها را به انجام این اقدامات تشویق کند.

۴- افراد حرفه‌ای را استخدام کنید

هنگام ساخت تبلیغات، استخدام متخصصان ماهر از جمله عکاس، فیلمبردار، ویرایشگر دیجیتال و طراح وب سایت را در نظر بگیرید تا به شما در این زمینه کمک کنند. ارائه تبلیغات با کیفیت بالا می‌تواند حس حرفه‌ای بودن را به مخاطبان منتقل سازد و مشتریان بیشتری را جذب کند.

۵- در مورد زمان و مکان تبلیغات به درستی تصمیم بگیرید

در مورد بهترین زمان و مکان برای نمایش تبلیغات خود فکر کنید. برای مثال اگر یک مؤسسه کنکور دارید، می‌توانید بیلبوردهای تبلیغاتی خود را نزدیک محل تردد دانش‌آموزان نصب کنید. یا در مثالی دیگر، یک کافه یا رستوران می‌تواند هر روز در ساعات معینی اقدام به تبلیغ بهترین آیتم‌های منوی خود کند تا مشتریان نسبت به بازدید از آن و سفارش غذای مذکور ترغیب شوند.

۶- برای افزایش بازدید از تبلیغات خود هزینه کنید

راه‌های زیادی برای افزایش مشتری با سرمایه‌گذاری در بهترین روش های تبلیغات پولی وجود دارد، مانند تبلیغات PPC (پرداخت به ازای هر کلیک). به عنوان مثال، مشتریانی که به دنبال چای گیاهی هستند در وب به دنبال این محصول می‌گردند یا محصول یک شرکت را از طریق تبلیغات رسانه‌های اجتماعی آن پیدا کرده و از آن خرید می‌کنند.

افزایش بازدید از تبلیغات

علاوه بر این تکنیک های تبلیغاتی موثر، شما می‌توانید گزینه‌های ارزان‌تر مانند بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO)، شرکت در رویدادهای شبکه‌سازی، درخواست از مشتریان برای به اشتراک گذاشتن تجربیات خود در رسانه‌های اجتماعی و توزیع رسانه‌های چاپی مانند آگهی و تراکت را امتحان کنید.

۷- تبلیغات خود را در رسانه‌های اجتماعی تقویت کنید

می‌توانید با سرمایه‌گذاری در تبلیغات پولی با کال تو اکشن (Call to Action) واضح، بازدید از تبلیغات خود در رسانه‌های اجتماعی را افزایش دهید. به عنوان مثال، فرض کنید که شما کلاس‌های یوگا مجازی دارید و می‌خواهید مردم را به ثبت نام تشویق کنید. یک راه خوب برای این کار، تبلیغ ژست‌های یوگا رایگان و دعوت از کاربران به دنبال کردن صفحه شما برای دسترسی به آموزش‌های بیشتر و ارسال پیام جهت ثبت نام در کلاس‌های خصوصی و گروهی است.

بسته به چیزی که می‌خواهید تبلیغ کنید، می‌توانید یک تصویر ثابت، مجموعه‌ای از تصاویر در حال حرکت یا کلیپ‌های ویدیویی پست کنید. تبلیغ شما در رسانه‌های اجتماعی می‌تواند مستقیماً به یک صفحه لندینگ لینک داده شود تا مشتریان کارهایی مانند خرید یا ثبت‌نام را راحت‌تر انجام دهند.

۸- موفقیت تبلیغات خود را ارزیابی کنید

بخشی از طراحی یک استراتژی تبلیغاتی موثر و یکی از بهترین روش های تبلیغات، ارزیابی این است که کدام تبلیغات می‌توانند به بهترین شکل اهداف تعیین‌شده شما را برآورده کنند؛ اما روش‌های اندازه‌گیری اثربخشی این تبلیغات متفاوت خواهد بود. این روش‌ها می‌توانند شامل تجزیه و تحلیل داده‌هایی مانند نرخ کلیک، تست A/B برای دیدن اینکه مشتریان به کدام آگهی‌ها پاسخ قوی‌تری می‌دهند و مقایسه هزینه‌های تبلیغات با درآمد حاصل از کمپین باشد. شما می‌توانید یک استراتژی تبلیغاتی را روی زیرمجموعه کوچکی از مشتریان خود آزمایش کنید و قبل از استفاده گسترده‌تر، اثربخشی آن را مورد ارزیابی قرار دهید.

موفقیت تبلیغات خود را ارزیابی کنید

۹- بازاریابی محتوا را امتحان کنید

بازاریابی محتوا تبلیغاتی است که در آن محتوای مفیدی برای آموزش یا سرگرم کردن مشتریان از طریق رسانه‌هایی مانند بلاگ سایت، اینستاگرام، پادکست یا ویدیو ایجاد می‌شود. بازاریابی محتوا دانش شما را در مورد یک موضوع خاص نشان داده و به مشتریان دلیلی می‌دهد تا مرتباً به صفحه یا پروفایل شما بازگردند. می‌توانید بازاریابی محتوا را با بازاریابی ایمیلی (درخواست از افراد برای ثبت نام در لیست ایمیل مخاطبانتان جهت دریافت آخرین خبرها و مقاله‌ها) ترکیب کنید.

۱۰- تبلیغات را در اولویت قرار دهید

به طور فعال بودجه‌ای را برای جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل داده‌ها، طراحی بهترین روش های تبلیغات، آزمایش و توزیع اختصاص دهید. همچنین بهتر است استراتژی تبلیغاتی شما پویا و خاص باشد تا به مخاطبان هدفتان دسترسی پیدا کرده و بتوانید بر اساس بازخورد آن‌ها، تغییراتی در راستای دستیابی به بهترین نتایج اعمال کنید.

بهترین روش های تبلیغات

سخن پایانی

امروزه روش‌های تبلیغاتی موثرتر و مقرون به صرفه‌تری نسبت به قبل وجود دارد. کسب‌وکارها مجموعه کاملی از ابزارهای تبلیغاتی دارند تا محصولات، ایده‌ها و خدمات خود را به بهترین شکل به مشتریان معرفی کنند. شما نیز ابزارها و تکنیک‌های بازاریابی را در اختیار دارید، اما اکنون وقت آن است که از آن‌ها استفاده کنید. تبلیغات رسانه‌های اجتماعی، بازاریابی محتوا و سایر روش‌های بازاریابی می‌توانند بسیار موثر باشند، اما شما همچنین باید خلاقیت به خرج دهید تا در نگاه مخاطبان از رقبا تمایز پیدا کنید. با استفاده از خدمات یک شرکت طراحی گرافیک معتبر مانند افراگرافیک، می‌توانید ایده‌های تبلیغات و بازاریابی خود را به بهترین شکل پیاده سازید.

امتیاز مقاله
0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *