بلاگ

بروشور چیست؟ کاربرد انواع بروشور

بروشور چیست؟

افرادی که به دنبال راهی آسان و کم‌هزینه برای تبلیغات یا آگاهی‌بخشی به مخاطبان خودشان می‌گردند، باید به سراغ بروشور بیایند؛ زیرا در بروشور می‌توان اطلاعات زیادی قرارداد و آن را به راحتی در جاهای مختلف توزیع کرد. همچنین امکان استفاده از بروشور در زمینه‌های مختلف کاری وجود دارد و آن را برای موارد مختلف می‌توان به کار گرفت. همچنین چاپ بروشور به صورت‌های مختلفی انجام‌پذیر است، چون که دارای انواع متفاوتی است؛ اما «بروشور چیست؟»، «چند نوع دارد؟»، «مزیت‌های استفاده از آن شامل چه مواردی است؟»

در این مطلب از سایت افرا گرافیک، به سوالات بالا و دیگر موارد مرتبط به بروشور پاسخ می‌دهیم و شرح کاملی در موردشان می‌دهیم تا بتوانید آن را بهتر بشناسید و از آن‌ها به بهترین شکل ممکن جهت تبلیغات یا کارهای دیگر استفاده کنید.

به چه چیزی بروشور گفته می‌شود؟

بروشور مانند کتابچه است و چندین صفحه مختلف دارد. شما می‌توانید در این صفحات محصولات و خدمات خودتان را معرفی کنید، یا از طریق آن اطلاعات متنوعی را در اختیار مخاطبان خود قرار دهید. اگر طراحی بروشور و تراکت به درستی صورت بگیرد، مشتری و مخاطب شما به راحتی راهنمایی می‌شود، می‌تواند در کمترین زمان ممکن با خدمات یا محصولات شما آشنا شده و نیازش را برطرف سازد.

بنابراین باید به طراحی آن دقت زیادی داشته باشید و از درست و دقیق انجام‌شدن آن اطمینان کافی را حاصل کنید. همچنین به چینش درست و منطقی صفحات پشت سرهم نیز باید توجه داشته باشید، زیرا انجام‌نشدن درست آن می‌تواند مخاطبتان را به طور کامل گیج کند.

به چه چیزی بروشور گفته می‌شود

انواع بروشور شامل چه مواردی است؟

بروشورها به انواع مختلفی تقسیم‌بندی می‌شوند که برای استفاده درست از آن‌ها باید نسبت به این موارد آگاهی کاملی داشته باشید. به همین دلیل و برای کمک به شما در این جهت، انواع آن‌ها را به شما معرفی می‌کنیم و در مورد ویژگی‌ها و مشخصات این موارد توضیحات لازم را ارائه می‌کنیم.

  • بروشور‌های تک برگی

اگر به دنبال چاپ بروشور ارزان هستید، باید به سراغ نوع تک‌برگی آن بیایید. بروشور تک‌برگی از دو صفحه تشکیل شده است. در هنگام استفاده از این نوع بروشور باید محتوای خودتان را به صورت بسیار خلاصه، مفید و جذاب ارائه دهید، زیرا فضایی زیادی برای مانور‌دادن ندارید و باید مخاطب را با همین تک صفحه درگیر کنید.

  • بروشور‌های لت‌دار

بروشورهای لت‌دار دارای گونه‌های متفاوتی شامل دو و سه لتی است. لت در واقع تعداد صفحات این بروشور را مشخص می‌کند، به طور معمول لت‌ها با تا‌زدن برگه‌های بروشور به دست می‌آیند. در هنگام تازدن نیز سعی می‌کنند تا اندازه‌ها را یکسان در نظر بگیرند تا نظم درست و منطقی میان لت‌های مختلف موجود باشد.

  • بروشور‌های کتابچه‌ای

تعداد صفحات بروشورهای کتابچه‌ای به طور معمول بالا است و صفحات آن‌ها سایز A6 دارد. از این نوع بروشور برای چاپ دستورالعمل استفاده از محصولات آن را به کار می‌گیرند؛ زیرا تعداد صفحات زیادتری دارد و فضای لازم برای انجام این کار در اختیار افراد و شرکت‌ها قرار می‌دهد.

  • بروشور‌های اسلیپ‌کیس

طراحی بروشورهای اسلیپ‌کیس به گونه‌ای انجام می‌شود که مانند پوشه به نظر می‌رسند، به همین دلیل آن‌ها را با نام فولدر نیز می‌شناسند. برای چاپ این نوع بروشور، فقط کاغذهای گلاسه 250 تا 300 گرمی به کار می‌روند. استفاده از کاغذهای گلاسه در بروشورهای اسلیپ‌کیس باعث می‌شود تا دوام و ماندگاری آن‌ها بالاتر برود و به سرعت دچار آسیب نشوند. همچنین برای افزایش مقاومت این نوع بروشورها یک لایه سلفون محافظ نیز روی آن‌ها می‌کشند.

  • پمفلت

برای چاپ دستورالعمل و آموزش استفاده از دارو یا دیگر محصولات مختلف می‌توانید از پمفلت استفاده کنید. این نوع بروشورها کم‌تر برای اهداف تبلیغاتی به کار گرفته می‌شوند و بیشتر کاربردهای آموزشی دارد. چاپ پمفلت‌ها را به طور معمول با استفاده از کاغذهای با گراماژ بالا مانند کاغذ تحریرهای 80 گرمی به انجام می‌رسانند.

  • بروشور ضمیمه‌ای

بروشور ضمیمه‌ای یا GATE-FOLD بیشتر برای نشان‌دادن همزمان تصویر بزرگ و اطلاعات متعلق به آن استفاده می‌شود. به طور مثال هنگامی که قصد دارید، به طور همزمان عکس تبلیغ خودتان را به مخاطب نشان دهید و در کنار آن، اطلاعات مهم مربوط به آن را نیز بیان کنید، می‌توانید بروشور ضمیمه‌ای را به کار بگیرید. استفاده از این نوع بروشور باعث می‌شود تا شما بتوانید در زمان کم‌تر اطلاعات بیشتری را به مخاطب یا مشتری خودتان منتقل کنید.

اگر کمی طنز به تبلیغ خودتان اضافه کنید، می‌توانید درصد بازدهی تبلیغ خودتان را با استفاده از این بروشور افزایش دهید.

  •   بروشور Z-FOLD

این نوع از بروشورها دارای شش پنل هستند که یکی از پنل‌ها متعلق به قسمت پشتی است و یکی دیگر نیز بخش رویی بروشور ما را تشکیل می‌دهد. از بروشور Z-FOLD بیشتر برای ارائه اطلاعات متعلق به یک محصول خاص یا جزییات یک کمپانی استفاده می‌شود.

انواع بروشور شامل چه مواردی است

اهداف ساخت بروشور چیست؟

از بروشورها برای اهداف مختلفی استفاده می‌شود که یکی از آن‌ها تبلیغات است. در این بخش موارد دیگر را برای شما بیان می‌کنیم تا به طور کامل با آن‌ها آشنا شوید.

ارائه اطلاعات

بسیاری از بیزنس‌ها یا شرکت‌های خدماتی نیاز به ابزاری دارند تا بتوانند با استفاده از آن مشتریان خودشان را نسبت به موضوعی آگاه کنند و به آن‌ها اطلاعات مفید مرتبط با آن موضوع را انتقال دهند. بروشورهای مختلف در این زمینه به آن‌‍‌ها کمک می‌کند، زیرا فضای لازم برای ارائه اطلاعات در حجم‌های متفاوت را دارند و به راحتی قابل حمل هستند.

تبلیغات هدفمند

همانطور که در قسمت‌های قبل اشاره کردیم، هدف اصلی استفاده از بروشور، تبلیغات است و برندهای متفاوت آن‌ها برای افزایش فروش یک محصول یا کالای خودشان به کار می‌گیرند.

کسب اعتبار بیشتر

خیلی از برندها با ارائه بروشورهایی فاخر در مراسم‌های مهم سعی می‌کنند تا اعتبار برند خودشان را در ذهن افراد شرکت‌کننده در این رویدادها افزایش دهند.

  آموزش هدفمند

از انواع مختلف بروشورها می‌توان برای ارائه آموزش‌های مختلف در حوزه‌های متفاوت استفاده کرد، زیرا امکان استفاده از همزمان از عکس و نوشته را به شما می‌دهند و همین موضوع آموزش‌دادن را راحت‌تر می‌کند.

اهداف ساخت بروشور چیست

مزایای استفاده از بروشور چیست؟

استفاده از بروشور مزیت‌های فراوانی دارد و همین موضوع باعث می‌شود تا افراد مختلفی از آن برای هدف‌های متفاوت استفاده کنند. در این بخش مهم‌ترین مزیت‌ها را برای شما بیان می‌کنیم تا با آن‌ها به طور کامل و دقیق آشنا شوید.

توزیع راحت و استفاده آسان

بروشورها را به راحتی می‌توان در هر مکانی توزیع کرد و افراد انجام‌دهنده این کار با مشکلی در این زمینه روبه‌رو نمی‌شوند، زیرا حجم زیادی ندارد و فضای فراوانی را اشغال نمی‌کند. همچنین مطالعه و مشاهده بروشورها نیز بسیار راحت است، چون که به راحتی باز و بسته می‌شوند و نوشته‌های موجود در آن‌ها به طور معمول سایزهای مناسبی برای مطالعه دارند.

مقرون به صرفه‌بودن و امکان چاپ آن‌ها با قیمت بسیار مناسب

برای چاپ بروشور نیاز به انجام هزینه‌های بالا نیست، زیرا شما امکان به کارگیری کاغذهای مختلف برای آماده‌سازی آن‌ها را دارید و تعداد صفحات این ابزارهای تبلیغاتی به طور معمول خیلی زیاد نیست.

  ارتقاء سطح اعتبار کسب و کار شما

کسب و کارهای و برندهای مختلف می‌توانند با آماده‌سازی یک بروشور با جنس خاص و طراحی چشم‌گیر و توزیع آن در مراسم‌های خاص، سطح اعتبار خودشان را بهبود دهند و برندسازی مناسبی به انجام برسانند.

امکان انتقال اطلاعات جامع توسط مخاطب در کم‌ترین زمان ممکن

بروشور بستری را در اختیار شما قرار می‌دهد که می‌توانید با استفاده از آن بیشترین اطلاعات ممکن را در کم‌ترین فضای موجود به مخاطب انتقال دهید و بازدهی بسیار مناسبی را از آن دریافت کنید.

کاربردهای بروشور شامل چه مواردی است؟

کاربردهای بروشور شامل چه مواردی است؟

اگر کمی خلاقانه بیندیشید، می‌توانید از بروشور برای کارهای مختلفی استفاده کنید. در این بخش چند مورد از این کاربردها را برای شما بیان می‌کنیم.

استفاده از بروشور به عنوان منو رستوران

شما در بروشور امکان استفاده متن در کنار عکس را دارید که امکانی بسیار ویژه برای رستوران‌دارها به حساب می‌آید. این افراد می‌توانند امکان گفته‌شده را برای آماده‌سازی منوی مجموعه خودشان استفاده کنند. استفاده از بروشور برای چاپ منو باعث افزایش جذابیت و کاربرد‌پذیری آن می‌شود، زیرا به راحتی قابل به کارگیری است و امکان استفاده از طراحی مختلف و چشم‌نواز روی آن وجود دارد.

قابل استفاده به عنوان کارت دعوت

بروشور را می‌توان به عنوان یک کارت دعوت به مراسم عروسی یا دیگر رویدادها به کار گرفت. استفاده از آن باعث می‌شود تا هزینه‌های مربوط به چاپ کارت دعوتتان به طور چشمگیری کاهش پیدا کند.

استفاده از بروشور به عنوان راهنمای گردشگری

راهنمای گردشگری و مواردی مانند آن‌ها به طور مکرر دست به دست می‌شوند و در جاهای مختلف قرار می‌گیرند. همین موضوع باعث می‌شود تا این ابزارها به سرعت دچار آسیب شوند و نیاز به جایگزین داشته باشند؛ اما می‌توان این مشکل را با به کارگیری بروشور به عنوان راهنمای گردشگری یا موارد مشابه از بین برد؛ زیرا بروشورها به طور معمول جنس بسیار مقاومی دارند و در برابر آسیب‌ها نیز از مقاومت خوبی برخوردار هستند.

بروشور؛ ابزاری جهت آموزش، تبلیغات و ارائه اطلاعات

بروشور ابزاری است که می‌توان از آن برای کارهای تبلیغاتی، آموزشی، ارائه اطلاعات و برندسازی استفاده کرد و هزینه چاپ و آماده‌سازی بسیار کم‌تری نسبت به موارد مشابه دارد. همچنین استفاده از آن آسان بوده و به راحتی قابل توزیع است. همه این موارد باعث شده تا افراد متعددی علاقه پیدا کنند که صدای کسب و کار یا خدمات خود را از طریق بروشور به گوش مخاطبان هدفشان برسانند. توجه داشته باشید که در هنگام چاپ بروشور باید به کیفیت آماده‌سازی آن توجه زیادی کنید، زیرا اثر زیادی روی توجه مخاطب و رسیدن شما به هدفتان دارد. از این رو می‌توانید برای چاپ بروشورهای مختلف با سایزهای متفاوت و کیفیت بسیار عالی به افراگرافیک مراجعه کرده و از طریق تماس با کارشناسان بخش فروش، سفارش چاپ بروشور مورد نظر خود را ثبت کنید.

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *