چاپ

روش های کاهش هزینه چاپ بدون از دست رفتن کیفیت

کاهش هزینه چاپ
Rate this post

کاهش هزینه چاپ بدون از دست رفتن کیفیت مسئله بسیار مهمی برای افراد، شرکت‌ها، چاپخانه‌ها و … است. مطمئنا کسب و کارها همیشه با برنامه ریزی و بودجه بندی اصولی کار می‌کنند. هنگامی که نوبت به چاپ و انجام کارهای چاپی می‌رسد، اغلب شرکت‌ها اهمیت ارزیابی هزینه‌ها و اتخاذ تدابیری برای کاهش آن‌ها را نادیده می‌گیرند. مطمئناً این شرکت‌ها از صرفه جویی‌های باورنکردنی که می‌توانند با رعایت برخی روش‌های ساده برای کاهش هزینه‌های چاپ انجام دهند، آگاه نیستند.

اگر شما نیز صاحب یک کسب و کار هستید و یا دائما نیاز به چاپ اسناد و اوراق دارید، مسلما می‌خواهید در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کرده و هزینه بهینه‌تری را برای این منظور، پرداخت کنید. هر کسب‌وکاری بخشی از درآمد خود را صرف چاپ می‌کند. برای استفاده داخلی، ارسال اسناد به مشتریان یا ارسال مستقیم برای اهداف بازاریابی، از چاپ استفاده می‌شود. اگر هزینه‌های شرکت خود را به دقت تعیین کنید، متوجه خواهید شد که هزینه‌های چاپ تفاوت قابل توجهی در بودجه کلی شما ایجاد می‌کنند. به علاوه، این یک اتلاف مالی غیر ضروری است مگر اینکه آن را درست انجام دهید. برای اینکه بدانید چگونه در هزینه چاپ صرفه جویی کنید، ما چند روش کابردی را برایتان معرفی می‌کنیم.

روش‌های کاهش هزینه چاپ بدون از دست رفتن کیفیت

در اینجا لیستی از بهترین روش‌ها برای چاپ وجود دارد که هزینه‌های شما را به شدت کاهش می‌دهند:

اگر نیاز به چاپ رنگی ندارید از چاپ سیاه و سفید استفاده کنید

کارتریج‌های چاپ رنگی می‌توانند 40 درصد بیشتر از کارتریج‌های چاپ سیاه و سفید قیمت داشته باشند. همچنین چاپ رنگی بیشتر طول می‌کشد و انرژی و سرمایه بیشتری مصرف می‌کند، بنابراین اگر نمی‌خواهید چاپ را برای اهداف ویژه استفاده کنید، نوع سیاه و سفید را انتخاب کنید.

چاپ کم هزینه

فقط متون مورد نیاز خود را چاپ کنید

اگر صفحاتی را می‌توانید در اینترنت ارائه کنید، از چاپ آن‌ها خودداری کنید. همچنین سعی کنید محتوا را طوری تنظیم کنید که تا حد امکان تعداد صفحات کمتری داشته باشد.

به جای چاپ اسناد، آن‌ها را اسکن کنید

می‌توانید در مواقعی که اسنادی را نیاز دارید، به جای کپی کردن از اسکن کردن استفاده کنید و هزینه چاپ و خرید رنگ برای چاپگر را کاهش دهید.

از چاپ دورو استفاده کنید

اگر چاپ اسناد را به شکل دو رو روی هر برگ کاغذ چاپ کنید، در مصرف کاغذ صرفه جویی خواهید کرد. این کار می‌تواند مصرف کاغذ را تا 30 درصد در شرکت‌ها کاهش دهد.

استفاده از کاغذهای باطله یا بازیافتی

احتمالاً نمی‌توانید کاغذ بازیافتی را از کاغذ تازه تولید شده تشخیص دهید. بنابراین اگر می‌خواهید دوستدار محیط زیست باشید و در عین حال هزینه‌های چاپی خود را کاهش دهید، برای چاپ موارد غیر ضروری از کاغذهای باطله و یا بازیافتی استفاده کنید.

چاپگر

چاپگر را دائماً روشن و خاموش نکنید

برخی از چاپگرها زمانی که آماده چاپ می‌شوند، پس از مدتی خاموش شدن، جوهر بیشتری مصرف می‌کنند، بنابراین زمانی که از چاپگرها استفاده نمی‌کنید، می‌توانید آن‌ها را در حالت آماده به کار قرار دهید و در طولانی مدت جوهر بیشتری را ذخیره کنید.

صفحات کمتری را چاپ کنید

شما می‌توانید با تنظیمات ورد، چندین صفحه را در یک صفحه چاپ کنید، حاشیه صفحه را کاهش دهید تا مطالب بیشتری در هر صفحه قرار بگیرد و همچنین فونت با اندازه کوچکتری را انتخاب کنید تا تعداد صفحات چاپی، کاهش یابند. کاهش دادن اندازه قلم باعث می‌شود که از جوهر و کاغذ بسیار کمتری استفاده کنید.

می‌توانید از برجسته سازی نوشته‌ها یا زیر خط دار کردن بیهوده آن‌ها برای مصرف بهینه جوهر، پرهیز کنید. شایان ذکر است که برخی از فونت‌ها نسبت به سایرین جوهر بیشتری مصرف می‌کنند. به عنوان مثال تغییر فونت از Arial Black به Calibri می‌تواند در هزینه‌های چاپ شما صرفه جویی کند. از طرفی می‌توانید از کاغذهایی که به اشتباه چاپ شده‌اند یا قبلاً مورد استفاده قرار گرفته‌اند، به عنوان کاغذ یادداشت استفاده کنید تا در مصرف کاغذ صرفه جویی کنید.

استفاده از کاغذ با کیفیت

از کاغذ با کیفیت بالاتر استفاده کنید

کاغذ ارزان بیشتر باعث گیر کردن چاپگر می‌شود، به این ترتیب نه تنها کاغذ به هدر می‌رود، بلکه جوهر بیشتری نیز مصرف می‌شود. با استفاده از کاغذ چاپ با کیفیت بالاتر، به ویژه کاغذی که توسط سازنده چاپگر شما ساخته شده است، احتمالاً نتایج بهتری خواهید گرفت، زیرا کاغذ به طور خاص با توجه به چاپگر شما طراحی شده است. ممکن است هزینه اولیه بیشتری داشته باشد، اما در اولین بار بدون نیاز به چاپ مجدد صفحات، چاپ های با کیفیتی را دریافت خواهید کرد، بنابراین در دراز مدت در هزینه چاپ صرفه جویی خواهد شد.

کارتریج جوهر را سازگار با پرینتر خود بخرید

خرید کارتریج جوهر اورجینال و مخصوص چاپگر، می‌تواند خطر نشت جوهر، کیفیت چاپ پایین و استفاده از کارتریج‌های کوتاه مدت را کاهش دهد. با این اوصاف، کارتریج‌های جوهر سازگار، کیفیتی قابل مقایسه با کارتریج‌های مارک اصلی چاپگر شما دارند و البته قیمت کتری باید برای خرید آن‌ها بپردازید. همچنین کارتریج‌های دست دوم و مناسب با چاپگر شما نیز وجود دارد که می‌تواند هزینه‌هایتان را به شدت کاهش دهد.

کلام آخر

در این مقاله سعی بر آن بود روش‌هایی را خدمت شما عزیزان توضیح دهیم تا بتوانید بدون کاهش کیفیت نهایی محصول، بتوانید هزینه‌های مربوط به چاپ را کاهش دهید. چنانچه شما هم جزو افرادی هستید که می‌خواهید برای بسته‌بندی محصولات کسب و کار خود به دنبال تهیه جعبه‌ یا ساک دستی شکیل و باکیفیت هستید می‌توانید با ورود به صفحه چاپ جعبه بسته بندی در سایت افراگرافیک از نمونه‌های موجود دیدن کرده و برای سفارش اقدام کنید.

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *