آموزش طراحی

بنر چیست و منظور از طراحی بنر چیست؟

بنر چیست

یکی از کارهایی که به برندهای مختلف کمک کند تا بتوانند فروش بیشتر و بهتری داشته باشند، استفاده از ابزارهای مختلف جهت بازاریابی است. بنرها یکی از این ابزارها هستند. از آن جایی که بنرها ابعاد متفاوتی دارند، می‌توان از آن‌ها در مکان‌ها و موقعیت‌هایی متفاوتی استفاده کرد، اما به طور دقیق تعریف بنر چیست، چرا باید از آن استفاده کرد، بنرها چه انواعی دارند و آن‌ها را می‌توان در چه موقعیت‌هایی به کار گرفت؟

هنگامی که افراد با این ابزار آشنا می‌شوند، با چنین سوال‌هایی مواجه می‌شوند؛ زیرا به آن‌ها نشان می‌دهد که آیا استفاده از بنر جهت رسیدن به اهدافشان مفید است و یا اینکه با توجه به اهدافشان چه نوعی از بنرها را می‌توانند به کار بگیرند. به همین دلیل در ادامه این مطلب از سایت افراگرافیک قصد داریم، جواب این سوال‌ها را برای شما بیان ‌کنیم تا در این زمینه ابهامی نداشته باشید.

بنر چیست و منظور از طراحی بنر چیست؟

بنر می‌تواند به صورت دیجیتال یا چاپی باشد. بنرهای چاپی در سایزهای متفاوتی و بر روی پارچه‌های با جنس‌های مختلف چاپ می‌شوند. بنرهای به طور معمول دارای المان‌های تصویری و متن‌های تبلیغاتی یا اطلاع‌رسانی هستند. بنرها با پوسترها تفاوت زیادی دارند که مهم‌ترین آن‌ها جنس و سایز آنها است، می‌توانید با مطالعه مقاله تفاوت پوستر با بنر در مورد این موضوع اطلاع بیشتری کسب کنید.

بنرها ارای المان‌های تصویری و متن‌های تبلیغاتی یا اطلاع‌رسانی هستند

منظور از طراحی بنر، تنظیم درست این المان‌های گرافیکی و متنی در کنار یکدیگر است. این طراحی باید طبق اصول استاندارد این حوزه صورت بگیرد و نیاز است تا  به گونه‌ای انجام شود که مخاطب را درگیر کند. چاپ و طراحی بنر  یکی از بهترین راه‌ها برای جذب مخاطب به شمار می‌آید و می‌تواند بازدهی خوبی برای افراد مختلف داشته باشد. بنابراین بهتر است که از آن برای اطلاع‌رسانی و بازاریابی استفاده کنید.

مزایا و دلایل استفاده از بنر

استفاده از بنر مزایای متعددی دارد که در این قسمت قصد داریم، برخی از آن‌ها را برای شما بیان کنیم و در موردشان شرح مختصری دهیم:

امکان اطلاع‌رسانی سریع و راحت‌تر را به مخاطب می‌دهد

برندها، شرکت‌ها، سازمان‌ها و افراد مختلف در زمان‌های متفاوت نیاز دارند تا به مخاطب اطلاع‌رسانی در مورد موارد مختلفی را انجام دهند که در چنین مواقعی استفاده از این ابزار آگاهی‌بخش می‌تواند بسیار مفید واقع شود.

برای ترغیب افراد به خرید ابزار مناسبی است

اگر محصولی دارید و می‌خواهید که افراد موجود در شهرهای مختلف را به خرید آن ترغیب کنید، باید بنر را به کار بگیرید؛ البته باید توجه کنید که طراحی آن به صورت درست انجام شده باشد تا موجب رنجش خاطر مشتری و اثر معکوس نگردد.

مزایا و دلایل استفاده از بنر

به شما امکان ارتباط با قشر وسیع‌تری را می‌دهد

هنگامی که شما بنر را به کار می‌گیرید، امکان برقراری ارتباط با قشر وسیع‌تری را خواهید داشت. این یک فرصت ویژه هم برای اطلاع‌رسانی و بازاریابی فروش محصولات را برای شما فراهم می‌کند که نباید آن را دست‌کم بگیرید.

امکان افزایش ترافیک وب‌سایت خودتان را دارید

استفاده از بنر دیجیتال نیز مانند نوع چاپی مزیت‌های بسیاری دارد. اولین مورد آن افزایش ترافیک وب‌سایتتان است. با استفاده از بنر دیجیتال می‌توانید با طراحی یک بنر، خودتان را به خوبی معرفی کنید و افراد متفاوت را به سمت صفحه محصول یا وب‌سایت خود هدایت کنید که نکته مهمی به شمار می‌آید. همچنین می‌توانید با قراردادن بارکدی بر روی بنر چاپی خود نیز، افراد را به سمت سایتتان هدایت کنید.

آمار شرکت‌کنندگان را در اختیار خواهید داشت

عصر امروز را به نام داده می‌شناسند و هرکس بتواند اطلاعات و داده بیشتری به دست بیاورد، به طور قطع فرصت بیشتری برای کسب درآمد و فروش خواهد داشت. بنر دیجیتال این قابلیت را برای شما فراهم می‌کند و شما می‌توانید با اتصال ترکر‌هایی به آن، آمار تعداد بازدید‌کنندگان و افراد مراجعه‌کننده به سایت خودتان را داشته باشید. استفاده از بارکد بر روی بنر چاپی نیز این امکان را به شما می‌دهد که بتوانید آمار دقیق افراد متفاوت را در دست داشته باشید.

اثرگذاری شما بر ذهن مخاطب را بهبود می‌دهد

استفاده از بنر دیجیتال و چاپی این موضوع را برای شما ممکن می‌سازد تا بتوانید بر ذهن مخاطب خودتان اثربخشی بهتری داشته باشید و در اصطلاح قلاب خودتان را در ذهن او بیندازید که قطعا فواید بسیاری برای شما خواهد داشت و باعث افزایش مشتریانتان می‌شود.

انواع بنر

انواع بنر به دو دسته چاپی و دیجیتال تقسیم‌بندی می‌شود

همان‌طور که در قسمت تعریف بنر اشاره کردیم، این ابزار، به دو دسته چاپی و دیجیتال تقسیم‌بندی می‌شود که ویژگی‌ها و مشخصات دو دسته آن را در ادامه برای شما بیان می‌کنیم.

بنر چاپی

بنر چاپی به صورت اسپیسی، استند، پرتابل و دیواری موجود است و برای کاربردهای مختلفی استفاده می‌شود. جنس بنرهای چاپی بر اساس جایگاه استفاده آن‌ها تعیین و مشخص می‌شود. اگر مکان استفاده بیرون از ساختمان باشد، باید از جنس مقاوم به باران و نور آفتاب استفاده کرد، به ویژه در زمان‌هایی که از آن‌ها به مدت طولانی استفاده می‌گردد، اما بنرهای داخلی باید جنسی داشته باشند که به راحتی چروک یا پاره نشود و بتوان از آن برای مدت زمان زیادتری بهره برد.

بنر دیجیتال

اگر بنیان‌گذار استارتاپی هستید یا سایتی اینترنتی راه انداخته‌اید و قصد گسترش فروش محصول یا خدمتان خودتان را دارید، باید از بنر دیجیتال استفاده کنید. بنر دیجیتال به صورت انواع مختلفی وجود دارد که معروف‌ترین آن‌ها بنر کلیکی و پاپ‌آپ‌ها هستند.

کاربردهای بنر

بنر دیجیتال

استفاده از بنر دیجیتال و چاپی کاربردهای متفاوتی دارد که مهم‌ترین آن‌ها را در ادامه این بخش به شما می‌گوییم:

استفاده از بنر چاپی برای برندسازی

این روزها برندسازی شخصی یکی از بحث‌های داغ جامعه است و افراد مختلف سعی می‌کنند تا در حوزه خودشان این کار به انجام برسانند. یکی از کاربردهای بنر چاپی همین موضوع است و این کار برای همه آسان و راحت می‌کند.

استفاده از بنر چاپی برای اطلاع‌رسانی کمپین‌های مختلف

برندها و سازمان‌های خصوصی و عام‌المنفعه در طول سال کمپین‌های مختلفی را برگزار می‌کنند و دوست دارند که افراد بیشتری از برگزاری آن‌ها آگاه شوند. بنر چاپی این امکان را برای آن‌ها به خوبی فراهم می‌کند.

اطلاع‌رسانی رویدادها

تیم‌های رویدادها برای آگاهی‌بخشی در مورد همایش خود بنر چاپی و دیجیتال را به کار می‌گیرند، زیرا به آن‌ها امکان دسترسی به جامعه آماری بسیار بیشتری را می‌دهد.

استفاده از بنر برای اطلاع‌رسانی در مورد زمان آزمون‌ها

در مراکز آموزشی برای اطلاع‌رسانی در مورد زمان برگزاری و مکان آن‌ها بنر چاپی را به کار می‌گیرند، زیرا امکان اطلاع‌رسانی از راه‌های دیگر وجود ندارد، یا بسیار سخت است.

سوالات متداول

مزایای استفاده از بنر تبلیغاتی چیست؟

برندسازی، افزایش فروش، افزایش ترافیک وب‌سایت، ارتباط با قشر بیشتری از مخاطبین، اطلاع‌رسانی سریع و راحت‌تر، افزایش اثرگذاری کمپین‌های تبلیغاتی و…

مزایای استفاده از بنر

چه مواردی می‌تواند روی قیمت بنر تبلیغاتی تاثیرگذار باشد؟

سایز بنر، مدل بنر (اسپیسی، استند، پرتابل و دیواری)، جنس کاغذ چاپ، مقدار زمان لازم برای چاپ بنر، در نهایت دستگاه و رنگی که برای چاپ بنر از آن استفاده می‌شود.

نتیجه‌گیری

کاربرد چاپ بنر بسیار زیاد است و می‌تواند به شما در زمینه‌هایی مختلفی از جمله برندسازی، فروش بیشتر و آگاهی‌رسانی به شما کمک کند و کارتان را در این زمینه‌ها راحت‌تر کند. همچنین استفاده از بنر به افراد امکان دسترسی به جامعه آماری بالاتر و اثربخشی بیشتر را نیز می‌دهد؛ بنابراین بهتر است که از این ابزار به خوبی استفاده کنید و چاپ بنر را در دستور کار خودتان قرار دهید. با ورود به صفحه چاپ بنر می‌توانید پس از مشاهده نمونه‌ کارهای موجود، برای سفارش چاپ بنر مورد نظر خود اقدام کنید. همچنین اگر سوالی در این زمینه داشتید، آن را از طریق شماره تلفن‌های ۰۲۱۸۸۲۶۸۹۵۸ – ۰۲۱۸۸۲۵۴۰۱۰ – ۰۹۱۲۷۲۷۸۲۹۵ با کارشناسان ما مطرح کنید.

امتیاز مقاله
0/5 (0 نظر)

2 نظر در “بنر چیست و منظور از طراحی بنر چیست؟

  1. نادری گفت:

    بنر یعنی چی

    1. تحریریه افرا گرافیک گفت:

      بنر به معنی پارچه‌ یا پلاکارد است که به طور عمومی برای نمایش اطلاعات یا پیام‌های تبلیغاتی در مکان‌های عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این پارچه‌ها معمولاً با تصاویر، متن‌ها و اطلاعات تبلیغاتی پر شده و در مکان‌های تجاری، نمایشگاه‌ها، رویدادهای ورزشی و تبلیغات خیابانی استفاده می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *