طراحی

اصول طراحی بنر تبلیغاتی چیست؟

نکات مهم طراحی بنر تبلیغاتی

استفاده از بنر تبلیغاتی یکی از راه‌های مهم برای جذب مشتری است. طراحی بنر اصول مختلفی دارد که در این مطلب ما چندین اصول طراحی بنر تبلیغاتی را برای شما آورده‌ایم. نکات مهم در طراحی بنر تبلیغاتی شامل مواردی می‌شود که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شوید.

اصول طراحی بنر تبلیغاتی

در مورد اصول طراحی بنر شیوه ها و طرق بسیاری موجود است که بنا بر کاربردی که چاپ بنر برای هر کس دارد فرق می کند. بنر تبلیغاتی باید به شکلی طراحی شود که با مخاطب ارتباط برقرار کند. رعایت اصول طراحی بنر تبلیغاتی باعث تأثیر بیشتر می‌شود. هرچه بنر اصولی‌تر و جذاب‌تر باشد، توجه مخاطب را بیشتر جلب می‌کند.

نکات مهم طراحی بنر تبلیغاتی

نکات مهم طراحی بنر تبلیغاتی شامل موارد زیر می شود:

سادگی و قابل درک بودن

در هر حیطه و در هر قسمتی از طراحی ها که قصد چاپ آن را دارید ساده بودن آن طراحی در حیطه تبلیغات خیلی کاربردی و نافع است. اگر می خواهید با طراحی مردم به طرف تجارت شما جذب شوند باید آن طراحی خیلی ساده و قابل درک برای همگان باشد. به طوری که هر فرد به سهولت قادر باشد طراحی و ایده ای را که آفریده اید بفهمد و با آن رابطه برقرار کند.

ذهن مخاطب را مشغول کند

بعضی از طراحان معتقد هستند که یک طراحی با معنی قادر است مخاطب بیشتری را به طرف خود بکشاند و آن را تبدیل به مشتری کند، چرا که معتقد‌ند با مشغول کردن فکر مخاطب به طراحی خود آن مشتری در جهان تجارت آنها غرق می‌شود. در انتها بعضی از طراحان به این سبک از طراحی در حیطه بازاریابی خود مبادرت میورزند و همان طور که مشاهده می‌کنید. در چاپ بروشور، چاپ کاتالوگ و یا چاپ بنر تجارت خود از این روش بهره‌مند می‌شوند.
یکی از کامیاب‌ترین این سازمان‌ها در حیطه بازاریابی، شرکت اپل است که جهت‌شناساندن گوشی‌های موبایل خود، تمام ویژگی‌های گوشی خود را در زمان معرفی یک کالا به طور روشن هویدا نمی‌کند و مبهم بودن این ویژگی‌ها سبب جذب زیادتر مخاطب به این کالا می‌گردد. شرکت اپل یک مصداق پیروز از این روش در حیطه بازاریابی است، اما خیلی از سازمان‌های جهان با بهره‌گیری از این روش صدمه‌های بسیار جبران ناپذری در قیاس با بقیه رقیبان خود دیده‌اند.

اصول طراحی بنر

طراحی بنر با کیفیت

یکی از نکات مهم طراحی بنر تبلیغاتی، طراحی با کیفیت است. تلاش کنید از دسته‌ای نشان و مطالب جذاب بهره‌مند شوید که مشاهده‌کنندگان را به خود جذب کند و آنان را ملزم کند به طراحی بنر شما دقت کنند. داده‌های آورده شده باید خلاصه باشند، اما به حد لازم باید جذاب باشند تا مشاهده‌کننده با میل زیاد با شما تماس بگیرد.

بهره‌گیری از عکس های مرتبط

مطمئن شوید که همه عکس های استفاده شده در چاپ بنر، در ارتباط با کالا یا خدمات عرضه شده سازمان شما هستند. با بهره‌گیری از دسته ای از عکس ها، مشاهده کننده را جذب کنید تا به وب سایت شما رجوع نماید.

 ایجاد میل و رغبت برای تماس

شما این امکان را دارید که با بهره‌گیری از وسایل بسیار زیادی مخاطبان را به خود جلب نمایید. این وسایل می‌تواند بعنوان یک هدیه مثلاً کارت هدیه، کارت تخفیف، کارت قرعه کشی و یا هرچیز دیگری که قادر است هر مشاهده‌کننده‌ای را به شما جلب نماید و با شما تماس حاصل کند و یا به وب سایت شما رجوع کند به کار برید.

بهره‌گیری از مطالب خلاصه

توجه داشته باشید که از مطالب خیلی مختصر اما جذاب بهره‌مند شوید به طوری که این متن کم، پیام شما را به مشاهده کننده بدهد و مقصود تجارت شما را در چند خط خلاصه ذکر کند.

بهره‌گیری از یک هارمونی رنگی

بهره‌مند شدن از رنگ‌های جذاب و خیره‌کننده چه در مطلب و چه در بک گراند قادر است چشم مخاطب را به چاپ بنر شما جذب نماید. توجه داشته باشید که ضروری است این هارمونی رنگی بر طبق هم باشد. به این معنی که رنگ پس زمینه با رنگ مطالب باید متضاد باشد و مطالب بیشتر مشاهده شوند.

استفاده از عکس در پس زمینه

زمانی که شما محصول فیزیکی برای نمایش دادن نداشته باشید می‌توانید از یک رنگ ساده برای پس زمینه استفاده نکنید و از یک تصویر پس زمینه استفاده کنید. به طور کلی در شرایطی می‌توان از تصویر پس زمینه استفاده کرد که:

  1. محصول فیزیکی نداشته باشید
  2. محصول خاصی داشته باشید و بخواهید به کمک تصویر مناسب آن را توصیف کنید

به کارگیری لوگو

تلاش کنید در طراحی و چاپ بنر خود از لوگوی خود بهره‌مند شوید، چرا که بهره‌گیری از لوگو نوعی برند‌سازی است و شما در برابر بقیه رقبا بیشتر دیده می‌شوید.

استفاده از فونت مناسب

در طراحی بنر یکی از نکات مهم دیگری که وجود دارد استفاده از نوع و اندازه فونت در محتوای بنر است. فونت باید به گونه ای طراحی شود که برای کاربر خوانا و باعث آزار او نشود. استفاده از فونت های خیلی کوچک و غیر معمول ممکن است به ظاهر زیبا باشد اما مورد پسند کاربران نیست.

انتخاب چاپ خانه مناسب

گزینش یک چاپخانه عالی هم بسیار به طراحی شما کمک می کند، زیرا در صورتی طراحی شما بسیار عالی باشد، اما کیفیت چاپ آن کم باشد امکان دارد طراحی شما به چشم نیاید.

نتیجه گیری

همان طور که در مطالب بالا گفتیم، اصول طراحی بنر تبلیغاتی باید در هنگام طراحی بنر رعایت شود. نکات مهم طراحی بنر تبلیغاتی شامل: (قابل درک بودن، مشغول کردن ذهن مخاطب، طراحی باکیفیت، استفاده از عکس های مرتبط، استفاده از مطالب خلاصه، هارمونی رنگی، به کارگیری لوگو، استفاده از فونت مناسب و انتخاب چاپخانه مناسب).

نکات زیاد دیگری وجود دارد که ما تلاش کردیم دسته ای از اصول طراحی بنر که روش های اولیه اما پر استفاده هستند را برایتان ارائه دهیم.

شرکت افراگرافیک مجهز به بروز ترین دستگاه های چاپ، طراحی و چاپ با کیفیت به شما ارائه می دهد. جهت استعلام قیمت و دریافت مشاوره با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.