آموزش طراحی, چاپ, طراحی

اصول طراحی لوگو

طراحی لوگو

با رعایت اصول طراحی لوگو می توانیم بهترین لوگوی مناسب با هر سازمانی را به آنها ارائه دهیم. چرا که طراحی لوگو از مهمترین بخش های طراحی گرافیکی است و از سخت‌ترین حیطه ها برای حرفه ای شدن. لوگو تصویر نماد یک شرکت یا سازمان است. چون لوگو نشانه ای است که با آن شرکت موردنظر معرفی شده و به رسمیت شناخته می شود به ندرت می توان آن را از اول طراحی کرد.

رنگ مد نظر قرار داده شده در به رسمیت شناختن تجارت مورد نظر اهمیت دارد. یک سری از رنگ ها با احساسات خاص ارتباط دارند و طراح از آنها استفاده می کند. مثل رنگ قرمز که باعث جلب توجه می شود و این رنگ برای لوگو شرکت های مناسب است که قصد دیده شدن دارند. برندهایی که می‌خواهند حس وطن‌پرستی خود را نگه دارند اصولا از رنگ های پرچم وطنشان استفاده می‌کنند. معمولا رنگ سبز در ارتباط با قسمت سلامت و بهداشت، رنگ آبی روشن یا نقره ای نشان دهنده محصولات غذایی رژیمی است. برای سایر شرکت ها رنگ های ملایم نشان دهنده اطمینان، کیفیت ،آرامش است.

پنج اصل از اصول طراحی لوگو

– رعايت اصل سادگی: لوگوی ساده بهتر از لوگوهای پیچیده دیده می‌شود.
– لوگو باید به راحتی در ذهن سپرده شود و مخاطب با دیدن آن به یاد برند و شرکت مورد نظر بیوفتد.
– از با اهمیت ترین اصول طراحی لوگو این است که بتوان لوگوی مورد نظر را در هر دوره‌ای استفاده کرد و کاربرد آن محدود به دوره زمانی خاصی نباشد.
– لوگوی خوب لوگویی است كه متناسب با استانداردها طراحی و چاپ شود و قابلیت ارائه به شکل های مختلف داشته باشد.
– از مهمترین اصول طراحی لوگو این است که لوگوی مورد نظر هماهنگ و مناسب حیطه فعالیت و کار شرکت تجاری مورد نظر طراحی شود.

 اصول طراحی لوگو

اصول طراحی لوگو

خصوصیات یک لوگوی خوب

هر لوگوی برای اینکه در انجام کار خود پیروز باشد باید خصوصیاتی داشته باشد.
– سنخیت : باید ارتباط مستقیمی بین اسم‌ شرکت نظر و نوع تجارت آنها برقرار باشد.
– باید هماهنگ با برداشت بینندگان و ارتباط عمیق درست با موضوع مورد نظر داشته باشد.
– پایداری اصلی مهم از اصول طراحی لوگو است.باید توانایی پایدار بودن در طول زمان های مختلف بین مدل های جدید را داشته باشد.
– انعطاف پذیری: باید توانایی کاربرد در اکثر زمینه ها را داشته باشد:
1.توانایی ارائه به صورت سفید و سیاه یا کامل رنگی
٢.توانایی ارائه به صورت آنلاین و قابلیت چاپ
٣.توانایی تغییر در اندازه بدون تغییر در ظاهر لوگو
٤.قادر به حق مالکیت خود از نظر قانونی

نکات ضروری در طراحی لوگو

يک لوگوی خوب اطلاعات یک شرکت را از جمله نام ، حیطه و اصول کاری آنها را نشان می دهد. برای صاحبان شرکتی که در راه طراحی لوگو قدم نهادند و فکر می کنند بهتراست هویت دیداری برندشان دچار تغییر شود ، شرکت افرا گرافیک با کارشناسان مجرب و کارآزموده در این زمینه بهترین طراحی لوگو را ارائه می دهد.با طراحی لوگو در افراد گرافیک می توانید برای همیشه در ذهن مخاطب ماندگار شوید.
– در طراحی لوگو باید خاص و خلاقانه عمل کنید. لوگو نشان دهنده تفاوت برند شما با سایر شرکت‌های رقیب است پس باید مجزا و برجسته طراحی شود.
– درک برند تجاری : لوگوی یک قدم بسیار مهم دیداری برای شرکت تجاری مورد نظر است ،بیان خلاصه ای از ویژگی های آن بسیار مهم است برای به دست آمدن نتیجه مطلوب.
– اهمیت رنگ بسیار زیاد است.
قرمز: پر انرژی، جسورانه
نارنجی: خلاق ،دوستانه
زرد : متکبر، خوشبین
سبز: رشد، آموزشی ، سلامت
آبی : حرفه ای، پزشکی ،قابل اعتماد
بنفش: روحانی، عاقل ،خاطره انگیز
سیاه : معتبر و قدرتمند
سفید : ساده، پاک
صورتی :سرگرم‌کننده
قهوه ای : روستایی، تاریخی، ثابت
– در یک نام چه چیزهایی وجود دارد ؟ لوگو را دو عنصر نوشته و نماد نماز تشكيل مي دهد. اگر شرکت شما یک نام خاص دارد می توانید صرفا از نام برای لوگو یا لوگوتایپ استفاده کنید و در غیر این صورت باید یک نماد برای آن در نظر بگیرید.
– سادگی و انعطاف پذیری که با اهمیت ترین اصول طراحی لوگو بوده اند.
– استفاده از منابع و ابزار آنلاین :میتوانید با مشاوره آنلاین با طراحان افرا گرافیک بهترین لوگو را انتخاب کنید. طراحان ما با استفاده از به روزترین نرم‌افزار و بهره‌گیری از بهترین تکنیک ها و اصول طراحی لوگو همواره کوشیده اند بهترین را به شما عزیزان ارائه دهند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.