چاپ

تعریف لیبل و انواع ان + معرفی چند تکنیک چاپ لیبل

تعریف لیبل و انواع ان

لیبل برچسب ظریفی است که بر محصولات یک سازمان چسبانده می شود . لیبل در اصل در بردارنده داده هایی پیرامون خصوصیات یک محصول یا کالا است . لیبل بر اجسام چسبانده می‌شود. در صورتی که موارد شبیه به ان مثل“تگ” بر روی اجسام نصب می‌شوند که این در مورد همه‌ی اجسام شدنی نیست. هزینه ای که برای لیبل صرف می شود در قیاس با تگ و موارد شبیه به ان مناسب تر است.
به کار گیری لیبل و بارکد مربوط به سال ۱۹۳۰ است . دلیل استفاده لیبل‌ سریع تر انجام شدن کارهای در ارتباط با خرید‌ و‌ فروش بود و تکنیک‌ چاپ لیبل ، هم اکنون هم در حال ارتقا یافتن است.

انواع لیبل

– لیبل کاغذی
گونه های مختلف این نوع لیبل از لحاظ جنس و مارک وجود دارد . لیبل کاغذی حاوی انواع لیبلِ مات – گلاسه – نیمه گلاسه در رنگ‌های گوناگون به طور معمولی و برچسبی ارائه می گردد . فضای استفاده این سبک لیبل، محل‌ها و فضاهای خشک و تمیز است و عمر آنان کم است.
– لیبل بی رنگ و شفاف
– لیبل حرارتی
– لیبل اموال
– لیبل متال
– لیبل پشت متال
– لیبل وید
– لیبل سکوریتی
– لیبل پی وی سی
– لیبل تایوک
– رول پارچه ای
– تگ لیبل – لیبل امنیتی

تکنیک چاپ لیبل

تکنیک چاپ لیبل

چاپ لیبل شیوه ای کم هزینه اما خیلی خوب جهت معرفی اسم و ارم تجاری شما است .به سهولت این امکان را دارید که با چسباندن ارم تجاری خود برکالاها و خدمات خود آن کالا را متعلق به خودتان کنید.
مجموعه ای از تکنیک های چاپ لیبل وجود دارد که ضروری است آن ها را رعایت کنید.
در نخستین مرتبه الزامی است آن کالایی را که می خواهید بر آن برچسب بزنید را اندازه بزنید و بر مبنای آن طراحی و چاپ لیبل را انجام دهید .
مورد دوم این است که باید مکانی که می خواهید لیبل بران بچسبد معین نمایید . اینکه کجا قرار بگیرد ؟ آیا آن لیبل در برابر آب و باران قرار می گیرد یا در یک محیط محصور می شود ؟ بر مبنای مکان جای گیری لیبل شما باید جنس لیبل مورد نظر را برگزینید . در صورتی که امکان دارد در برابر باد و باران باشد از یک لیبل سلفون دار بهره مند شوید که در برابر آب مستحکم است و در صورتی که در برابر هوا قرار دارد به سهولت قادر هستید از یک لیبل ساده بهره مند شوید و مبلغ کمتری را بپردازید .
مورد سوم از تکنیک های چاپ لیبل توجه به چاپ ان است. باید جوهر استفاده شده جهت چاپ لیبل طوری باشد که در مقابل ضربه و اشیا برنده خط و خش بر ندارد و دچار آسیب نشود . الزامی است سازمانی که می خواهد چاپ لیبل شما را انجام دهد خدمات خود را تضمین کند . لیبلی که چاپ می شود حداقل باید یک سال مقاومت داشته باشد.
شرکت افرا گرافیک با ارائه انواع خدمات چاپی مانند چاپ لیبل افراگرافیک خدمات مقرون به صرفه همراه با ضمانت عرضه می کند.
ابعاد برچسب یا لیبل خودتان را طوری برگزینید که برای آن کالا بسیار اندازه و هماهنگ باشد و از کالا شما بیرون نزند و سایز آن متناسب کالای شما باشد .سایز بندی در زیبایی وشکیل بودن بسیار موثر است.
باید پیش از فرستادن کالا یا خدمات خود توجه کنید که نشان معرفی برند تجاری شما که همان لیبل است بر کالای شما جای گرفته باشد .وجود لیبل نوعی برند و اطلاع دهنده از کالا وخدمات شما است.
با چاپ افست هرچه قدر میزان سفارش خود را بالا ببرید باعث کم هزینه شدن و مقرون به صرفه تر شدن چاپ لیبل تان می گردد . پس تلاش کنید در طراحی لیبل خود بسیار توجه داشته باشید و بعد چاپ لیبل را انجام دهید. چرا که لبیل مانند شناسنامه برند شما در میان مخاطبان شما قرار می گیرد در انتها در گزینش لیبل و اندازه ان بسیار توجه کنید .با چاپ لیبل در شرکت افراگرافیک اصلا نگران هزینه و ماندگاری لیبل نباشید این شرکت بهترین خدمات از جمله چاپ بروشور ، چاپ لبیل ، چاپ جعبه و… را با بهترین کیفیت و کمترین هزینه ارائه می کند .
ما تلاش کردیم در این مقاله   تکنیک چاپ لیبل را برای شما شرح دهیم . در مقالات بعدی به قسمت های دیگر چاپ لیبل می پردازیم.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + یک =