آموزش طراحی

ایده‌های خلاقانه طراحی بنر

ایده‌های خلاقانه طراحی بنر

بنرها در همه جا وجود دارند. آن‌ها را می‌توان بر روی دیوارها، تخته‌های اطلاعیه و جاهای دیگر یافت. علاوه بر این، می‌توانید بنرها را به صورت آنلاین در وب‌سایت‌ها و رسانه‌های اجتماعی نیز پیدا کنید. این بنرها معمولاً ظاهری حرفه‌ای دارند و مفهوم خاصی را به بیننده منتقل می‌کنند. آن‌ها از رنگ‌های برجسته و متن و تصویر باکیفیتی تشکیل شده‌اند که برای مخاطبان جذاب هستند. استفاده از بنر یک راه عالی برای تبلیغ یک محصول یا خدمات است. از این ابزار بازاریابی برای جلب توجه عموم استفاده می‌شود تا مصرف‌کنندگان درباره محصول یا خدمات مورد نظر کنجکاو شوند و بخواهند برای آن پول پرداخت کنند. یکی از مهم‌ترین عناصری که بر اثربخشی بنر تأثیر بسزایی می‌گذارد، خلاقیت است. با الهام گرفتن از ایده‌های خلاقانه طراحی بنر، می‌توانید بنرهایی زیبا و تأثیرگذار برای خود یا مشتریانتان طراحی کنید. در این مقاله با ما همراه باشید تا چند مورد از این ایده‌های خلاقانه را با هم بررسی کنیم.

ایده‌های خلاقانه طراحی بنر

همانطور که گفتیم، خلاقیت در طراحی بنر یکی از عوامل مهمی است که می‌تواند اثربخشی آن را افزایش دهد. با نگاه کردن به آثار برجسته‌ای که توسط طراحان ماهر و خلاق ایجاد شده‌اند، می‌توان قوه تخیل را تقویت کرد و از این آثار برای خلق بنرهای جدید الهام گرفت. با دیدن آثاری که در این مقاله معرفی خواهیم کرد، می‌توانید قوه تخیل خود را تقویت کرده و بنرهای تأثیرگذار و خلاقانه‌ای را طراحی کنید. ناگفته نماند که اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد انواع بنر و مراحل طراحی آن‌ها به دست آورید، می‌توانید مقاله «راهنمای جامع طراحی بنر» را مطالعه کنید. در ادامه به معرفی ایده‌های خلاقانه طراحی بنر خواهیم پرداخت:

۱- تصویری را برای نشان دادن اهداف کسب و کار خود انتخاب کنید

ایده‌های خلاقانه طراحی بنر

به‌جای استفاده از کلمات برای جذب مخاطب، نمونه‌ای از آنچه برند یا کسب‌وکارتان ارائه می‌کند به آن‌ها نشان دهید: اجازه دهید طعم محصولاتتان را بچشند. مطمئناً بنر فوق شما را مجذوب کرده و باعث می‌شود بخواهید این بستنی‌فروشی را پیدا کنید.

هنگام انتخاب تصویر، مطمئن شوید که جزئیات دیگری را که برای دستیابی به اهداف کسب و کارتان مهم هستند، درج کنید. می‌توانید یک دکمه «اینجا کلیک کنید» به عنوان کال تو اکشن (CTA) در بنر قرار دهید تا تبدیل‌ها افزایش پیدا کنند یا اطلاعات تماس و شبکه‌های اجتماعی خود را برای کسب اطلاعات بیشتر در اختیار مخاطبان بگذارید.

۲- بنر خود را با تصاویر جذاب تقویت کنید

به قول قدیمی‌ها، یک عکس ارزش هزار کلمه را دارد. در طراحی خود صرفه‌جویی کرده و با یک عکس قوی، پیام قدرتمندی را منتقل کنید. بنر زیر، نمونه‌ای از این است که چگونه انتخاب یک عکس خوب می‌تواند تمایز ایجاد کند. برای انتخاب عکس، می‌توانید خودتان عکاسی کرده یا از عکس‌های استوک آماده کمک بگیرید. اگر عکس شما جزئیات مهمی را به تصویر می‌کشد، از پر کردن فضا با متن زیاد خودداری کنید و در عوض اجازه دهید خود عکس با مخاطب حرف بزند.

بنر خود را با تصاویر جذاب تقویت کنید.

۳- افکت‌های تصویری را آزمایش کنید

این روزها راه‌های بی‌شماری برای دستکاری، سفارشی‌سازی و بهبود عکس‌ها وجود دارد. می‌توانید از برنامه‌های رایگان، آنلاین، اپلیکیشن‌ها یا ابزارهای حرفه‌ای، نرم‌افزارها یا هر چیز دیگری استفاده کنید. با استفاده از این ابزارها، این امکان را خواهید داشت که یک تصویر را با روشن‌تر، واضح‌تر یا فوکوس‌تر کردن آن بهبود ببخشید. همچنین می‌توانید با الهام گرفتن از ایده‌های خلاقانه طراحی بنر مانند مثال زیر با افکت‌های هنری بیشتر مانند فیلترها بازی کنید. افکت‌ها، عکس‌های معمولی را به آثاری خارق‌العاده تبدیل می‌کنند.

برای طراحی بنر، افکت‌های تصویری را آزمایش کنید

۴- با بلوک‌های متنی بازی کنید

گاهی اوقات قرار دادن متن روی یک تصویر آسان است؛ اما در مواقع دیگر، اگر عکس شلوغ یا متنی با رنگ روشن داشته باشید، خواندن آن سخت می‌شود. یکی از راه‌های حل این مشکل و تأکید بر متن، قرار دادن آن در یک بلوک متنی است. می‌توانید با استفاده از گزینه text effects یا قرار دادن متن خود روی یک بلوک رنگی، به این مهم دست یابید. در مثال زیر، طراح با استفاده از فیلتر محوشده روی تصویر، روی متن تاکید می‌ورزد: جزئیات را در تصویر محو کرده و در مقابل، با قرار دادن متن روشن و واضح روی آن تضاد ایجاد می‌کند و در نتیجه، متن به نقطه کانونی بنر تبدیل می‌شود.

با بلوک‌های متنی بازی کنید

۵- لایه‌هایی از تصویر، متن و عناصر گرافیکی را در بنر قرار دهید

هنگام طراحی بنر، خارج از چارچوب فکر کرده و چیزهای غیرمتعارف را امتحان کنید. یک عکس جذاب و مرتبط در بنر قرار دهید و سپس اشکال را روی آن سرهم‌بندی کنید. توجه داشته باشید که در مثال زیر چگونه رنگ‌های قهوه‌ای گرم تصویر از طریق عناصر گرافیکی و لایه‌های متنی منعکس می‌شوند و یک طرح منسجم ایجاد می‌کنند.

لایه‌هایی از تصویر، متن و عناصر گرافیکی را در بنر قرار دهید

۶- با استفاده از یک کلاژ عکس، اطلاعات بیشتری ارائه دهید

یکی دیگر از ایده‌های خلاقانه طراحی بنر، کولاژ عکس است. با استفاده از عکس‌های اضافی در کلاژ خود، اطلاعات بیشتری به مخاطبان ارائه دهید. این رویکرد برای بنر زیر عالی است، زیرا طراح احتمالاً می‌خواهد تمام لحظات متفاوت و منحصربه‌فرد را از این عروسی تبلیغ کند. لوگوی گرافیکی که در وسط کلاژ قرار گرفته و عکس‌ها را به هم متصل می‌کند نیز یک ایده بسیار خوب به شمار می‌رود.

استفاده از یک کلاژ عکس

۷- با رویکرد مینیمالیستی، بنر را ساده، اما چشمگیر نگه دارید.

طرحی مانند بنر زیر، از سادگی برای تاکید بر پیام استفاده می‌کند. در این بنر، هیچ عاملی برای پرت کردن حواس بیننده وجود ندارد. شما نیز می‌توانید با استفاده از حداقل متن در بنر خود یا حتی استفاده از لوگوی خالی، به سادگی دست یابید. یک پس‌زمینه رنگی، یک عکس ساده، یا یک عکس با گرادینت مانند برشی از آسمان را برای ایجاد این جلوه بصری ساده در بنر خود به کار بگیرید.

رویکرد مینیمالیستی

۸- از رنگ‌های جذاب استفاده کنید

رنگ، ابزاری عالی برای جلب نظر مخاطب است؛ اما قبل از اینکه به طراحی بپردازید، به این فکر کنید که چه رنگ‌هایی با هم ارتباط برقرار می‌کنند. قرمز مطمئناً یکی از برجسته‌ترین رنگ‌ها است و اغلب برای پیام‌های صریح مانند موارد فوری، قدرت یا هشدار استفاده می‌شود. در مثال زیر، قرمز برای اعلام محصولات جدید و مطابقت با طرح رنگ بلوز زنانه عالی عمل می‌کند. هدف پشت رنگ‌هایتان، آنچه که می‌توانند به مخاطب انتقال دهند و اینکه بینندگان چگونه ممکن است آن‌ها را دریافت کنند را در نظر بگیرید.

 ایده‌های خلاقانه طراحی بنر

۹- از آیکون‌ها و نمادها استفاده کنید

آیکون‌ها، یک ابزار طراحی عالی هستند. با استفاده از این عناصر گرافیکی به جای عکس، می‌توانید در زمان صرفه‌جویی کنید. آیکون‌ها همچنین یکنواختی را امکان‌پذیر می‌سازند، زیرا اغلب سبک آن‌ها با یکدیگر مطابقت دارد و می‌توانید رنگشان را بر اساس نیازهای خاص خود تغییر دهید. همچنین می‌توانید آیکون‌ها را بزرگ کنید تا آن‌ها را به عنوان تصاویر پس‌زمینه به کار بگیرید یا از آن‌ها به عنوان نمادهای اجتماعی استفاده کنید. بنر زیر هدف خود را که شناسایی یک سالن نمایش و همچنین ارائه دستورالعمل‌های واضح و هنری برای مهمانان است، به خوبی برآورده می‌کند.

در طراحی بنر از آیکون‌ها و نمادها استفاده کنید

سوالات متداول

برای طراحی بنر از چه ابزارهایی می‌توان استفاده کرد؟

برای طراحی بنر می‌توانید از ابزارهایی که در سایت‌ها یا اپلیکشین‌هایی مانند Bannersnack، Canva، Picsart، Adobe Spark، Snappa، Banner Designer Pro ارائه می‌شود، استفاده کنید.

هنگام طراحی بنر به چه نکاتی دقت کنیم؟

هنگام طراحی بنر باید به سه عنصر مهم توجه کنید: رنگ، متن و تصویر. با استفاده از رنگ‌های جذاب و تصاویر واضح به همراه متنی کاربردی که مخاطب را به اقدام وا دارد، می‌توانید یک بنر عالی طراحی کنید.

نتیجه‌گیری

یکی از مهم‌ترین ابزارهای بازاریابی، بنر است که توسط کسب و کارها در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای طراحی بنر علاوه بر در نظر گرفتن چهارچوب‌ها و اصول کلی طراحی گرافیک، باید خلاقیت خود را به کار بیندازید تا نظر مخاطبان را جلب کنید. با الهام گرفتن از ایده‌های خلاقانه طراحی بنر که در این مقاله مطرح کردیم، می‌توانید بنری زیبا و جذاب طراحی کنید.

اما اگر مایل نیستید خودتان طراحی بنر را انجام دهید، کارشناسان افراگرافیک آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان هستند. برای ثبت سفارش طراحی بنر خلاقانه می‌توانید وارد صفحه طراحی بنر سایت افراگرافیک شده و سفارش خود را به راحتی ثبت کنید.

امتیاز مقاله
0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *