آموزش طراحی, چاپ, طراحی

نحوه طراحی پوستر و مراحل چاپ آن

پوستر تبلیغاتی روشی موثر برای بازاریابی است.
Rate this post

نحوه طراحی پوستر

برای دعوت از اشنایان یا بستگانتان شیوه های گوناگونی وجود دارد. پیشنهاد می شود دعوت نامه هایتان را مانند طراحی پوستر به طور کاملا مقرون به صرفه چاپ کنید.شما می توانید با بهره‌گیری از تصاویر هنری و شخصی دعوت نامه ی خود را مزین نمایید.
روی ایکون برنامه ماکروسافت word در رایانه خود کلیک کنید.
صفحه ارایی سندتان را با بهره‌گیری از نوار بالا اعمال کنید. سایز سند را با دقت به احتیاجتان عوض کنید. در بخش Page Border هم حاشیه سند تان را به صفر برسانید.
با بهره‌گیری از گزینه Background قادر می شوید رنگ پس زمینه ای که دوست دارید را برگزینید همین طور شما می توانید با گزینش Fill Effects هم طرح هایی که به طور کل سفارشی هستند را برای طرح خود برگزینید و یک کارت دعوت شخصی را بسازید.
از رنگ های گوناگون جهت زیبایی و مزین کردن کارت پستالتان استفاده کنید. همین طور شما این امکان را دارید که در سربرگ insert و در قسمت Illustration با بهره‌گیری از گزینه های Shapes شکل های گوناگون را در طراحی پوستر خود به وجود اورید و می توانید شکل های موجود را سه بعدی و یا سایه و جلوه های گوناگونی دهید.
در بخش جلو پوستر متن دعوت نامه و تبریک و یا هر متنی که دوست دارید را به طور درشت در وسط پوستر یادداشت کنید و در توضیحات و قسمت اصلی پیام را در پایین پوستر بیاورید.
سعی کنید برای تبریک و دعوت نامه از یک فونت خاص و زیبا استفاده کنید.
در بخش پایین پوستر کلیه داده ها مانند مکان، زمان و تاریخ و ساعت برگزاری را درج کنید.

طراحی پوستر

طراحی پوستر

مراحل چاپ

چاپگر رنگی تان را جهت چاپ پوستر تنظیم نمایید. راهنما و صفحه نمایش را جهت تنظیم درست بخوانید. کلیه چاپگر های رنگی جهت نصب درایورها از شیوه های گوناگون بهره می گیرند.
برگه چاپ را در پرینتر قرار دهید. تعداد برگه های نسخه چاپی را معین کنید. اسم چاپگر را صحیح برگزینید.

اکنون شما قادرید طراحی پوستر خوب و مناسب انجام دهید.
پیشنهاد می کنیم برای این که پوسترتان بعد چاپ ، بی کیفیت نباشد ، حتما موارد و نحوه طراحی زیر را بررسی کنید و به کار ببنیدید. طراحی پوستر را در یکی از ابعاد زیر انجام دهید.
1) پوستر (34×24) اندازه قبل از برش
2) پوستر (48×34) اندازه قبل از برش
3) پوستر (68×48) اندازه قبل از برش
4) پوستر A4+ دیجیتال (32×23) اندازه قبل از برش – (31×22) پس از برش
5) پوستر A3+ دیجیتال (47×32) اندازه قبل از برش – (46×31) پس از برش
– رزولوشن فایل تان باید حداقل 300 پیکسل در اینچ باشد.
– سیستم رنگی (Mode) فایل شما باید CMYK باشد.
– حاشیه امن : از هر سمت طراحیتان 10 میلی‌متر ازاد بگذارید. جای گذاری المان ها ، نوشته ها ، عکس ها و لوگوها در فایلتان باید طوری باشد که وقتی پوستر در چاپخانه بُرش خورد ، عکس و نوشته ها  اسیب نبینند. به همین خاطر باید بعضی قسمت های طرحتان را که امکان دارد برش بخورد از هر سمت کار حداقل 2.5 میلی‌متر نکات مهم قرار ندهید و همین طور 7.5 میلی‌متر (مجموعا 10 میلی‌متر معادل 1 سانتی‌متر) دیگر هم فاصله را رعایت کنید تا عناصر طراحیتان به لبه‌ها نچسبد، رنگ پس‌زمینه را از هر سمت تا پایان ادامه دهید تا بعد از برش قسمتی از پوستر بی رنگ نباشد.
– حاشیه در کناره‌های طراحی به خاطر احتمال به وجود امدن عدم تقارن قرار ندهید.
– فونت‌های کوچکتر از 6 پوینت استفاده نکنید.
– رنگ خط دور همه متن ها مخصوصا متن کوچکتر از 6 پوینت از یک رنگ بهره بگیرید.

فرمت فایل‌های ارسالی :

شما این امکان را دارید که کارهای چاپی تان  از جمله چاپ پوستر ، چاپ کاتالوگ ، چاپ مجله و چاپ جعبه فوری … را در یکی از فرمت‌های زیر برای ما ارسال کنید و از چاپخانه شرکت افراگرافیک بهترین را تحویل بگیرید.
TIFF, PDF, JPEG
– بهترین فرمت برای چاپخانه و برای اینکه از تغییرات ناخواسته جلوگیری شود ، فرمت PDF است. برای این کار بعد از انجام طراحی در برنامه دلخواه ، یکی از گزینه‌های Save as یا Export را انتخاب کنید، بعد در بخش Save as type گزینه PDF را برگزینید و فایل تان ذخیره کنید و این فایل را برای ما ارسال کنید. در این فرمت کیفیت عکس ها محفوظ می ماند و خوانایی و کیفیت متون اسیب نمی بیند.
– رزولوشن فایل‌های JPG, TIFF حداقل 300 دی پی آی باشد.

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *