چاپ

سایز کارت های ویزیت + انواع و جنس

کارت ویزیت

کارت ویزیت، یک راه آسان و مستقیم برای معرفی کسب و کار شما در حین ارائه اطلاعات تماس است و اغلب اولین برداشتی است که یک مشتری از یک کسب و کار دریافت می‌کند. کارت ویزیت باید حس کیفیت و حرفه‌ای بودن و همچنین توجه به جزئیات را منتقل کند. همه چیز با انتخاب طرحی که یک شرکت برای کارت انتخاب می‌کند شروع می‌شود. پس اگر می‌خواهید برای کسب و کار خود کارت ویزیت تهیه کنید و نمی‌دانید چه کاغذی را انتخاب کنید با ما همراه باشید تا در این مقاله انواع جنس و سایز کارت های ویزیت را به همراه بهترین جنس کارت ویزیت معرفی کنیم تا بدانید کدام کاغذ برای مشاغل مختلف مناسب است و چرا باید آنها را برای ساخت کارت ویزیت خود انتخاب کنید.

کارت ویزیت چیست؟

کارت‌های ویزیت، قطعات مستطیل یا مربعی شکلی هستند که عمدتاً از کارتن ساخته شده‌اند و برای ارائه اطلاعات تماس شخصی یا تجاری استفاده می‌شوند. در حقیقت این کارت‌ها به‌عنوان یک ابزار بازاریابی شخصی و شرکتی، تأثیر مثبتی ایجاد می‌کنند که در آن ارزش‌ها و البته اطلاعات تماس ما به بیننده منتقل می‌شود. علاوه بر این، در برخی موارد، کارت ویزیت ممکن است حاوی اطلاعاتی در مورد خدمات ارائه شده توسط یک شرکت خاص باشد.

به‌طور خلاصه کارت ویزیت، یک شیء فیزیکی است که به‌عنوان کارت شناسایی عمل می‌کند و معمولاً شامل نام و نام خانوادگی، موقعیت یا عنوان، آدرس، ایمیل، تلفن، لوگو و نام شرکت است و همان طور که می‌دانید امروزه تقریباً تمامی شرکت‌ها و کسب و کارها دارای کارت ویزیت هستند که با آن اطلاعات تماس خود را ارائه کرده و شرکت خود را معرفی می‌کنند.

انواع کارت ویزیت از نظر طراحی شکل ظاهری

اشکال کارت به ما اجازه می‌دهد تا با خلاقیت و اصالت آنها بازی کنیم. اکنون، باید در نظر داشته باشیم که این می‌تواند در اندازه نهایی محصول ما اختلال ایجاد کند، زیرا همیشه توصیه نمی‌شود کارت‌هایی با اندازه‌های بزرگ و با طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی تهیه کنیم. در ادامه بیشتر در مورد اشکال کارت صحبت می‌کنیم.

کارت ویزیت کلاسیک: شکل کارت مستطیل و گوشه‌های آن مربع است.

کارت ویزیت مربعی: این کارت‌ها به شکل مربع هستند و دارای طرح‌های خلاقانه ای نسبت به کارت های مستطیلی هستند اما با اندازه‌گیری های استاندارد سازگار نیستند.

کارت ویزیت با گوشه‌های گرد: همان کارت‌های کلاسیک هستند. تنها تفاوت در این است که گوشه‌ها گرد هستند.

کارت ویزیت گوشه گرد

کارت ویزیت تا شده: کارت ویزیت هایی با اشکال تا شده خلاقانه‌ترین کارت‌ها هستند. که در دو جهت افقی یا عمودی تا می‌شوند.

اندازه کارت ویزیت استاندارد چقدر است؟

سایز کارت های ویزیت استاندارد، 85 میلی متر در 55 میلی متر است. اندازه آن بسیار شبیه به کارت‌های اعتباری یا گواهینامه های رانندگی است. این اندازه به شما این امکان را می‌دهد که کارت‌ها را براحتی در کیف پول یا جا کارت مخصوص خود نگهداری کنید.

جنس کارت ویزیت از چه موادی تهیه می‌شود؟

همان طور که اندازه کارت ویزیت مهم است، مواد استفاده شده در ساخت آن نیز اهمیت دارد، زیرا حاوی اطلاعات مهمی درباره ضخامت، قیمت، کیفیت کارت و همچنین برند و شخص یا شرکتی است که کارت را طراحی و چاپ می‌کند. در واقع هنگام طراحی کارت ویزیت باید به متریالی که استفاده می‌کنیم و همچنین پوشش‌هایی که ارائه می‌کنند توجه کنیم، زیرا کاربر آنها را با جزئیات بیشتر و دقیق تری نگاه می‌کند.

 کارت ویزیت

چه نوع کاغذی را برای کارت ویزیت خود انتخاب کنیم؟

کارت ویزیت می‌تواند برای کسب و کار شما معجزه کند، البته در صورتی که انتخاب آنها به بهترین شیوه انجام شود. در واقع در مورد چاپ کارت ویزیت، نوع کاغذی که انتخاب می‌کنید به‌اندازه طرح آن مهم است، به‌طوری که چیزهای زیادی در مورد برند و میزان موفقیت شما می‌گوید، بنابراین باید بهترین کاغذ را با توجه به زمینه‌ای که در آن فعالیت می‌کنید و بودجه‌ای که برای این روش تبلیغاتی در نظیر گرفته‌اید، انتخاب کنید که پیام مناسبی را در اختیار مشتریان قرار دهد.

کارت ویزیت

بهترین جنس کارت ویزیت

در دنیای امروز که خلاقیت و ایده پردازی حرف اول را در تبلیغات و برندینگ می‌زند، صنعت چاپ همگام با این روند پیش می‌رود و با تنوع بالایی در نوع کاغذهای آن مواجه هستیم. در ادامه به معرفی بهترین و پرطرفدارترین کاغذ برای چاپ کارت ویزیت می‌پردازیم.

کارت ویزیت لمینت مات و کارت ویزیت لمینت براق

همان طور که از اسمشان مشخص است این کارت‌ها از جنس لمینت هستند و دارای دو روکش مجزای مات و براق هستند. از لحاظ شکل ظاهری، داری طراحی مستطیلی شکل با لبه‌های گرد هستند و دارای دو سایز 4.8*8.5 و 5.8*8.9 می‌باشند. از لحاظ مقاومت، این کارت‌ها بسیار بادوام هستند و نسبت به کارت‌های معمولی ضخامت و زیبایی بیشتری دارند.

همچنین تنوع مدل‌های قابل سفارش در این جنس بسیار بالا است و شما می‌توانید کارت‌های لمینت مات و براق را در مدل‌های طلاکوب، نقره کوب، موجی، مربعی و غیره سفارش دهید.

کارت ویزیت سلفون مات مخملی

کارت‌های سلفون مخملی، به‌دلیل بهره‌گیری از روکش‌های نانو بسیار نرم و لطیف هستند و رنگ‌ها بخوبی می‌توانند خود را نشان دهند. در واقع نمایش رنگ‌ها در این جنس کاغذ زنده‌تر و شاداب‌تر می‌باشد. تنوع مدل در این جنس نسبت به بقیه بیشتر است و شما براحتی می‌توانید از بین نمونه‌های دور گرد، طلا کوب، سلفون موضعی مخملی، سلفون موضعی مخملی طلاکوب و لمینت برجسته مخملی طلاکوب گزینه مورد نیاز و مورد پسند خود را انتخاب کنید.

کارت ویزیت لمینت برجسته یا همان موضعی استخوانی

این نوع کارت‌ها دارای طراحی خارق‌العاده و منحصر به فرد هستند و از کیفیت بالایی برخوردار هستند. لبه‌های کناری این کارت‌ها گرد بوده و ضخامت خوبی دارند و برای ایجاد طرح‌های برجسته، متحرک و براق گزینه خوبی به شمار می‌روند. همچنین قیمت چاپ این نوع کارت نسبت به برخی نمونه‌ها کمی گران‌تر است.

کارت ویزیت کتان

جنس پر‌طرفدار بعدی، کارت ویزیت کتان است. این کارت‌ها پس زمینه‌ای سفید یا روشن دارند به همین دلیل چاپ روی آنها جذابیت و زیبایی خاص خود را دارد. این نوع کارت‌ها دارای وزن 300 گرم هستند و در ابعاد 4/8*8/5 سفارش داده می‌شوند و لبه کارت‌ها می‌تواند به سلیقه شما گرد یا صاف باشد، همچنین از نظر قیمت خرید، بسیار مقرون به‌صرفه هستند.

کارت سوسماری

جنس کاغذ این نوع کارت‌ها از کتان می‌باشد، اما تفاوت بارزی که با کارت‌های کتانی دارد این است که دارای روکش سلفونی براق می‌باشد که همین عامل موجب افزایش مقاومت و جذابیت بیشتر آنها نسبت به کارت‌های کتانی ساده می‌شود.

همچنین بهتر است بدانید که سایز کارت های ویزیت سوسماری در حالت استاندارد 4/8*8/5 است و علاوه بر کیفیت و زیبایی خاصی که دارند از نظر قیمت نیز بسیار مقرون به‌صرفه هستند.

کارت گلاسه با روکش UV

یکی دیگر از بهترین جنس کارت ویزیت، کاغذ گلاسه با روکش UV است. این کارت‌ها به‌دلیل قیمت پایین، کیفیت مناسب و طراحی زیبایی که دارند برای چاپ در تعداد بالا بسیار مقرون به‌صرفه و مناسب هستند و بیشتر شغل‌هایی که به تعداد بسیار بالایی کارت برای تبلیغات، معرفی و برندینگ خود نیاز دارند این جنس ها را انتخاب می‌کنند. شایان ذکر است که سایز کارت‌های ویزیت گلاسه  که در وزن 300 گرم تولید می شوند 4/8*8/5 می باشد.

کارت مگنتی

کارت‌های مگنتی یا مغناطیسی از جنس آهن ربا هستند و استفاده از آنها نسبت به موارد بالا محدود‌تر است و بیشتر برای تبلیغ و معرفی مشاغلی نظیر: رستوران‌ها، شرکت‌های هواپیمایی و آژانس‌ها و مشاغل ضروری مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کلام آخر

در این مقاله فهمیدیم که کارت‌های ویزیت نقش بسزایی در معرفی و تبلیغات یک برند یا کسب و کار دارند و با توجه به زمینه‌هایی که مورد استفاده قرار می‌گیرند می‌توانند از جنس‌های مختلفی تهیه شوند و در حقیقت انتخاب بهترین جنس کارت ویزیت به حوزه کاری و مشتریان و مخاطبین شما مرتبط است. در ضمن سایز کارت های ویزیت نیز کاملا سلیقه ای می باشد.

پس اگر قصد سفارش کارت ویزیت در تعداد بالا را دارید می توانید به فروشگاه اینترنتی افرا گرافیک مراجعه نمایید و با مشاهده نمونه کارهای این مجموعه، گزینه مورد نیاز خود را با در نظر گرفتن حوزه فعالیت، میزان بودجه و سلیقه شخصی سفارش دهید تا با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت و در سریع ترین زمان ممکن آن را برایتان آماده و ارسال کنیم.

با کلیک روی لینک درج شده می توانید تفاوت کارت ویزیت لمینت مات و براق را مشاهده کنید.

امتیاز مقاله
0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *