آموزش طراحی

ابعاد استاندارد چاپ بنر

ابعاد استاندارد بنر

محصولات چاپی که به واسطه‌ پیشرفت تکنولوژی‌ها و ساخت دستگاه‌های مختلف وارد زندگی‌ ما شده‌اند، فرصت‌های جدیدی را نیز برای ما فراهم کرده‌اند. بنر، یکی از این محصولاتی است که بیشتر به عنوان یک ابزار بازاریابی و فروش محصول استفاده می‌شود؛ البته آن‌ها برای اطلاع‌رسانی و فراهم‌کردن فضایی مناسب جهت عکس‌گرفتن در همایش‌ها و رویدادهای متفاوت نیز به کار می‌روند که نقش مهمی در آگاه‌سازی و برندسازی ایفا می‌کنند. در هنگام چاپ این ابزار بازاریابی و اطلاع‌رسانی باید توجه کنید که ابعاد استاندارد بنر برای هدف‌های مختلف متفاوت است، بنابراین باید قبل از چاپ آن‌ها نیازتان را مشخص کنید. در ادامه این مطلب قصد داریم، راهنمای انتخاب اندازه بنر را برای شما بیان کنیم تا در هنگام انتخاب راحت‌تر باشید.

راهنمای انتخاب سایز برای چاپ بنر

محبوب‌ترین اندازه بنر در میان خریداران اندازه 800 در 2080 میلی‌متر است که به احتمال قوی آن را رویدادهای تجاری مختلف به دفعات زیاد دیده‌اید؛ اما دقت کنید، این موضوع دلیل برتری آن بر دیگر سایزها نمی‌شود و باید بر اساس منطق درست این انتخاب صورت بگیرد. ارتفاع بنرهای چاپی نیز به طور معمول از 2.5 متر بیشتر نمی‌شود، زیرا در بسیاری مکان‌های تجاری مختلف، در مورد ارتفاع محدودیت وجود دارد. در هنگام انتخاب سایز مناسب برای چاپ بنر برخی نکات مانند هدف از چاپ وجود دارد که باید به آن توجه کنید. در ادامه موارد دیگر را برای شما بیان می‌کنیم.

راهنمای انتخاب سایز برای چاپ بنر

محل قرارگیری بنر چاپی

بنرهای چاپی متفاوت در جاهای مختلف قرار می‌گیرند که این موضوع باعث می‌شود تا سایز‌بندی آن و رنگ آن‌ها تغییر پیدا کند؛ بنابراین باید قبل از تهیه بنر خودتان مشخص کنید که قصد دارید آن را در چه جاهایی و با چقدر فضا قرار دهید.

اندازه مناسب متن موجود در بنر نسبت به کل اندازه آن

اندازه متن موجود بر روی بنر باید متناسب با اندازه کلی آن باشد. به عنوان مثال، اگر سایز بنر بزرگ باشد و فونت متن را کوچک انتخاب کرده باشید، به احتمال قوی آن مطلب دیده نمی‌شود و تلاش شما برای بازاریابی یا اطلاع‌رسانی به هدر خواهد رفت. این موضوع در مورد بزرگ‌بودن بیش از حد فونت نیز برقرار است، بروز این اتفاق می‌تواند سبب ایجاد حس نامناسب در بیننده شود و ممکن او به بنر چاپی هیچ توجهی نکند؛ بنابراین مهم است که اندازه متن و سایز بنر با یکدیگر متناسب باشند.

متناسب‌بودن سایز بنر با تعداد طرح‌های گرافیکی موجود بر روی آن

طرح‌های گرافیکی، یکی دیگر از عناصر اصلی بنر به حساب می‌آیند. تعداد المان‌های گرافیکی نباید بیش از حد باشد، زیرا باعث از بین رفتن تناسب میان آن‌ها، دیگر المان‌ها و کلیت بنر می‌شود؛ به همین دلیل باید در هنگام طراحی به سایز بنر توجه داشته باشید یا سایز بنر را متناسب با طراحی انتخاب کنید.

متناسب‌بودن سایز بنر با تعداد طرح‌های گرافیکی موجود بر روی آن

 ابعاد استاندارد چاپ بنر

در این قسمت ابعاد پرکاربردترین انواع سایز استاندارد بنر چاپی را برای شما بیان می‌کنیم تا بتوانید بر اساس آن‌ها تصمیم بگیرید که اندازه بنر چاپی خودتان به چه میزانی باشد.

سایز استاندارد اندازه آن‌ها (mm) توضیحات
بنر A3 دسکتاپ 300 در 440 برای نمایش اطلاعات در جاهای کوچک مناسب است
بنر مینی 400 در 850 این مدل را می‌توان بر روی میز و پایه استفاده کرد.
بنر اسلیم لاین 600 در 2098 مناسب برای استفاده در فضاهایی محدود و بسیار کوچک است
بنر استاندارد 800 در 2080 این نوع اندازه بنر جهت استفاده در رویدادهای و مکان‌های مختلف ایده‌آل به شمار می‌آید
بنر عریض 2000 در 2210 بیشتر به عنوان زمینه عکاسی در رویدادهای متفاوت استفاده می‌شود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید به مطلب «راهنمای جامع طراحی بنر» از سایت افراگرافیک مراجعه کنید.

سوالات متداول

قیمت چاپ بنر بر چه اساسی تعیین می‌شود؟

قیمت چاپ بنر بر اساس فاکتورهای زیادی از جمله سایز آن، رنگ انتخاب‌شده برای چاپ، فونت انتخابی برای متن و سایز آن، تعداد المان‌های گرافیکی به کار رفته بر روی طراحی بنر تعیین می‌شود و با توجه به آن افزایش یا کاهش خواهد داشت.

انتخاب جنس بنر چاپی را بر اساس چه فاکتورهایی باید انجام داد؟

جنس بنر انتخاب‌شده باید نه آن ‌قدر سفت و خشک باشد که در مدت زمان کوتاهی دچار شکستگی شود و نه آن ‌قدر نرم باشد که به سرعت چروک گردد. جنس انتخاب‌شده باید طوری باشد که شما بتوانید حداقل از بنر خودتان دوبار استفاده کنید و نیاز به هزینه‌ اضافی نداشته باشید.

انتخاب جنس بنر چاپی

قرارگیری بنر در بیرون یا داخل چه اثری بر روی سایز آن دارد؟

بر اساس محل قرارگیری است که باید شما سایز بنر چاپی خودتان را انتخاب کنید. به عنوان مثال، شما نمی‌توانید از یک سایز کوچک برای بنر بیرونی استفاده کنید، زیرا به‌هیچ‌وجه در میان دیگر المان‌های خارجی دیده نمی‌شود و شما به هدف خودتان نخواهید رسید.

نتیجه‌گیری

با توجه به مطالب گفته شده در این مقاله، انتخاب ابعاد بنر و طراحی برای آن کار تخصصی است که باید به آن دقت فراوانی شود؛ زیرا در صورت اشتباه هزینه انجام‌شده چاپ آن هدر می‌رود. در هنگام انتخاب سایز به محل قرارگیری آن توجه داشته باشید و رنگ‌بندی آن را متناسب به آن تعیین کنید.

طراحی بنر باید با توجه به سایز انتخاب‌شده باشد و المان‌های مناسب در آن به کار بروند. گروه مشاوران طراحی افراگرافیک به عنوان یک شرکت پیشرو، سال‌های زیادی است که در این در زمینه طراحی و چاپ انواع بنرها فعالیت می‌کند؛ بنابراین اگر نیاز به چاپ بنر دارید، می‌توانید از طریق لینک درج شده به سایت افراگرافیک مراجعه کنید و درخواست خودتان برای چاپ بنر مورد نظرتان به ثبت برسانید و در صورت وجود هرگونه سوالی آن را از طریق شماره تلفن‌های ۰۲۱۸۸۲۶۸۹۵۸ – ۰۲۱۸۸۲۵۴۰۱۰ – ۰۹۱۲۷۲۷۸۲۹۵۵ با ما در میان بگذارید.

برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم با کلیک روی لینک درج شده مقاله اصول طراحی بنر تبلیغاتی را مطالعه نمایید.

2/5 - (1 vote)
0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *