چاپ

کاربردهای مختلف زونکن در خانه و انواع آن

Rate this post

بدون شک تا به حال به ادارات و محل‌های رسمی ‌مراجعه کرده و پوشه‌های بزرگ و ایستاده را دیده‌اید. این پوشه‌ها که زونکن نام دارند در تمامی ‌ادارات، بانک‌ها، مدارس، دانشگاه‌ها، شرکت‌ها و … دیده می‌شوند که حاوی اسناد و مدارک مهم هستند. به همین دلیل است که کاربرد زونکن زیاد بوده و شاهد نمونه‌های مختلفی از آن هستیم. در یک تعریف کلی از طراحی زونکن باید بگوییم که این وسیله یک پوشه محکم ایستاده و استوار بوده که هدف استفاده از آن، مرتب کردن و نظم‌دهی به انواع اسناد، مدارک، برگه‌ها و دیگر اطلاعات این چنینی است. همچنین با دسته بندی مدارک در زونکن دسترسی به آن‌ها آسان‌‌تر بوده و در کوتاه‌‌ترین زمان می‌توان مدرک و برگه مورد نظر را پیدا کرد.

تقسیم بندی زونکن‌ها بر اساس جنس و کاربرد آن‌ها متفاوت است، به طوری که شاهد انواع زونکن پومر، کلاسیک، کاوردار، گالینگور، تبلیغاتی و … هستیم. هر مجموعه با توجه به نیاز خود و یا تعداد مدارک یا مراجعه کنندگان، دارای تعداد متفاوتی از زونکن در مدل‌های مختلف است. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که از زونکن برای چه چیزی استفاده می‌شود؟ در این محتوا سعی داریم تا اطلاعات جامع و کاملی پیرامون کاربرد زونکن، انواع زونکن، مزایای استفاده از آن و تفاوت آن با دیگر پوشه‌های معمولی نظیر کلاسور در اختیار شما قرار دهیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

معرفی انواع کاربرد زونکن

پس از بررسی مزایای استفاده به معرفی کاربرد زونکن می‌پردازیم. کاربرد این محصول بسیار زیاد است؛ به طوری که در بسیاری از مجموعه‌ها حضور آن را شاهدیم. عمده‌‌ترین کاربرد استفاده از زونکن در بسته‌بندی و سازماندهی اسناد و مدارک است، به طوری که از این وسیله می‌توان به عنوان یک نگهدارنده برگه استفاده کرد.

معرفی انواع کاربرد زونکن

نگهدارنده CD

از دیگر کاربرد این محصول می‌توان به نگهداری از سی دی اشاره داشت. از آنجایی که امکان خش افتادن بر روی سی دی وجود دارد، با قرار دادن آن‌ها در زونکن می‌توان سلامت CD را تضمین کرد.

آلبوم

کاربرد دیگر این محصول استفاده به عنوان آلبوم عکس است. برای این منظور برگه‌های عکس در داخل زونکن قرار می‌گیرد. از آنجایی که یک زونکن حجم بالایی از کاغذ را در خود نگه می‌دارد، می‌توان تعداد زیادی از عکس‌ها را در آن نگهداری کرد و نگرانی بابت خراب شدن تصاویر و عکس‌ها نداشت.

نگهدارنده جزوه

دانشجویان، دانش آموزان، افراد کنکوری، دبیران و … از زونکن به منظور یک سازمان دهنده و نگهدارنده جزوه استفاده می‌کنند. به طوری که جزوات مربوط به هر درس را در یک زونکن با رنگ مختلف قرار می‌دهند. این مسئله علاوه بر زیبایی ظاهری سبب مرتب شدن میز و کمد مطالعه نیز می‌شود.

مزایای استفاده از زونکن

کاربرد زونکن به مزایای بالای آن مرتبط است. به کمک زونکن کارها بسیار راحت‌تر انجام می‌شود، به همین منظور این کالا را در تمامی ‌ادارات و مجموعه‌هایی که نیاز به دسترسی اسناد دارند، می‌بینیم.

مزایای استفاده از زونکن

سازماندهی

اولین و اصلی‌‌ترین عامل برای سفارش، خرید و استفاده از زونکن سازماندهی همیشگی آن است. به کمک زونکن می‌توان تمامی ‌اطلاعات، اسناد و مدارک و برگه‌های مرتبط با موضوع خاص را در یک محل قرار داد، به همین منظور این وسیله یکی از روش‌های مهم بخش بایگانی بوده که حضور آن بسیار ضروری است.

تفاوت در طرح و رنگ

دیگر ویژگی‌های مثبت زونکن، رنگ‌بندی متنوع آن است که این مزیت سبب شده تا به کمک رنگ بتوان دسته و مجموعه مورد نظر را تشخیص داد. این مسئله سبب دسترسی سریع‌تر به برگه مورد نظر شده و علاوه بر افزایش سرعت، خستگی را نیز کاهش می‌دهد.

مقاومت بالا

یکی از مهم‌ترین کاربردها و مزایای استفاده از زونکن، مقاومت بالا و نگهداری از اسناد درون آن است که به دلیل داشتن پوشش مقاوم و مستحکم در طول زمان دچار خرابی نشده و حین حمل و نقل برگه‌های داخلی آن سالم باقی می‌ماند. به همین منظور افرادی که از زونکن برای بایگانی مدارک و اسناد خود استفاده می‌کنند نگرانی بابت خراب شدن این اسناد و مدارک ندارد.

برچسب‌گذاری

زونکن‌ها قابلیت برچسب‌گذاری دارند و همین مسئله سبب راحتی در پیدا کردن دسته مورد نظر و رسیدن به اطلاعات و برگه‌های خاص است؛ به طوری که زونکن هم از جلد خارجی و هم از طرف داخلی قابل برچسب‌گذاری است.

قیمت مناسب

از دیگر مزیت‌های زونکن می‌توان به قیمت مناسب آن اشاره داشت که موجب شده مجموعه‌ها بتوانند تعداد بالای آن را برای سازماندهی اطلاعات خود خریداری کنند.

انواع زونکن کدام اند؟

همان‌طور که در قسمت مقدمه نیز به آن اشاره داشتیم زونکن‌ها در انواع نمونه‌های مختلف در بازار موجود بوده و هر مجموعه متناسب با نیاز خود می‌تواند آن‌ها را خریداری کند. معمولاً زونکن‌های اداری را بر حسب کاربرد، جنس، نوع گیره و … به دسته‌های مختلفی تقسیم‌بندی می‌کنند که در ادامه چند نمونه از معروف‌ترین آن‌ها را با هم بررسی می‌کنیم.

انواع زونکن کدام اند؟

زونکن پومر

از دیگر انواع زونکن‌های اداری می‌توان به نمونه پومر آن اشاره داشت که دارای جلدی مقوایی با یک پوشش سلفونی است. این مدل از A4 کمی ‌کوچکتر است و بر حسب عطف نوع‌های متفاوتی دارد. در صورتی که قصد دارید حجم بالایی از مدارک و اسناد را در یک زونکن بگنجانید، می‌توانید عطف بالاتر آن را انتخاب کنید.

زونکن مقوایی

یکی از متداول‌ترین انواع زونکن‌های پومر، زونکن مقوایی بوده که برای بایگانی و ذخیره‌سازی کاغذهایی در ابعاد A5 مناسب‌اند. قفل زونکن‌های مقوایی از جنس فلزی بوده و دارای دوام و طول عمر بسیار زیادی هستند. معمولاً ابعاد این زونکن ۱۸ سانتیمتر در ۲۷ سانتیمتر است و از این بابت حجم کمی ‌را اشغال می‌کند، در نتیجه افرادی که در مجموعه خود با کمبود فضا دست و پنجه نرم می‌کنند می‌توانند این زونکن را در دستور کار خود قرار دهند.

یکی از ویژگی‌های مثبت این نمونه از زونکن‌ها عطف ۸ سانتیمتر بوده و در طرح و رنگ‌های مختلف قابل خریداری است. به این منظور می‌توان برای هر مجموعه یا هر دسته از مدارک و اسناد رنگ خاصی را در نظر گرفت.

زونکن گلف

گلف از دسته زونکن‌های پومر بوده، اما ضخامت آن نسبت به نمونه مقوایی و ساده بیشتر است. در این زونکن‌ها می‌توان برگه‌هایی با سایز A4 قرار داد و همچنین علاوه بر قفل فلزی، دارای نوار فلزی نیز است.

زونکن کلاسیک

می‌توان گفت قدیمی‌ترین و پرطرفدارترین انواع زونکن، از نوع کلاسیک و دارای روکشی pvc مقاوم است. معمولاً زونکن کلاسیک برگه‌هایی با ابعاد A4 را در خود جای می‌دهد اما باز هم دارای ابعاد مختلف است. خودِ زونکن کلاسیک دارای نمونه‌های متفاوتی نظیر ۸ سانتی متر و ۸ سانتی متالیز است.

زونکن کلاسیک

پاپکو

یکی از نمونه‌های معروف این زونکن، زونکن ۸ سانتی از برند پاپکو بوده که دارای جلدی مقوایی و ضخیم است. ضخامت بالای جلد سبب شده تا در طولانی مدت دوام و استحکام خود را حفظ کند و دچار تغییراتی نظیر کج و خم شدن و … نشود. محصول فوق دارای یک روکش داخلی از جنس لمینت گلاسه است و همچنین روکش خارجی PVC نیز آن را تحت پوشش قرار می‌دهد. به دلیل وجود همین دو روکش داخلی و خارجی، مقاومت زونکن پاپکو ۸ سانتی از نوع کلاسیک بسیار بالاتر خواهد بود.

معمولاً در این زونکن می‌توان برگ‌های با سایز A4 و کوچکتر را قرار داد. لبه فلزی زونکن سبب شده تا مقاومت آن بالاتر رفته و در زمان جابجایی، حمل و نقل و یا وارد شدن فشار‌های فیزیکی و مکانیکی خراب نشده و آسیب نبیند.

متالیز

زونکن متالیز از دیگر انواع زونکن‌های کلاسیک بوده که آن نیز ضخامت بالایی داشته و پوشش مقوای فشرده دارد. این نوع نیز دارای یک رویه محکم پی وی سی و همچنین رادو به منظور ثابت و بدون حرکت نگه داشتن برگ‌ها است. لبه پایین زونکن نیز از جنس فلز است تا مقاومت آن را حفظ کرده و مانع تغییر شکل به دنبال انواع فشار‌های مکانیکی و فیزیکی شود.

متالیز در ابعاد ۲۹ سانتیمتر در ۳۲ سانتی متر ساخته می‌شود که می‌تواند برگ‌های A4 و کوچک‌تر را در خود نگهداری کند.

زونکن گالینگور

گالینگور نمونه دیگر از انواع زونکن‌های موجود در بازار بوده که روکشی با مقاومت و کیفیت بالا دارد. این زونکن به دلیل استحکام زیاد از برگ‌ها و اسناد داخل خود به خوبی مراقبت می‌کند، به همین منظور در محل‌های مهم نظیر شرکت‌ها، سازمان‌ها، ادارات و… از این دست زونکن بیشتر دیده می‌شود.

زونکن کاوردار

این نمونه دسته‌ای از زونکن‌ها بوده که ضمن داشتن یک رویه، دارای کاور نیز است. کاور زونکن فوق این امکان را به افراد می‌دهد تا اطلاعات متن یا تصاویر دلخواه را در جلد این زونکن قرار دهند. به همین منظور دسترسی به اطلاعات و اسناد داخل زونکن بسیار سریع‌‌تر و راحت‌‌تر انجام می‌شود.

زونکن‌های تبلیغاتی

زونکن‌های تبلیغاتی نیز نمونه‌ای از زونکن‌های موجود در بازار هستند که امکان چاپ انواع تصاویر، اسم، درج لوگو و … بر روی جلد آن‌ها وجود دارد. معمولاً از این دسته به منظور بازاریابی و تبلیغات گسترده استفاده می‌کنند.

اما تقسیم بندی زونکن‌های اداری تنها از منظر مدل‌ها نیست، بلکه آن‌ها را بر حسب تعداد حلقه نیز تقسیم‌بندی می‌کنند. با توجه به اینکه کاربرد زونکن بسیار زیاد است، شاهد تفاوت در تعداد حلقه‌های آن هستیم. به طوری که سه دسته زونکن با حلقه دایره‌ای، حلقه آرک و حلقه D شکل وجود دارد.

زونکن‌هایی که دارای حلقه دایره‌ای هستند عطف کمی دارند لذا اسناد و مدارک زیادی در آن‌ها جای نمی‌گیرد، به همین منظور افرادی که قصد خرید زونکن برای سازمان‌های بزرگ و ادارات را دارند این نمونه را در خرید خود قرار نمی‌دهند. زونکن‌هایی که دارای حلقه قوسی و آرک هستند عطف بسیار بالایی دارند و می‌توانند تعداد زیادی کاغذ را به طور مرتب و سالم در خود نگه دارند، اما ورق زدن برگ‌های داخل زونکن با حلقه، کمی‌ دشوار است. زونکن با حلقه دی شکل گنجایش بسیار زیادی دارد و معمولاً از آن برای بایگانی اسناد و مدارک در تعداد بالا استفاده می‌کنند.

4 زونکن مهم

برای سازمان‌دهی بهتر اوراق و اسناد در منزل بهتر است از این 4 مدل زونکن تهیه و استفاده کنید :

4 زونکن مهم

زونکن نگهداری از ضمانت نامه ها و دفترچه های راهنما

از آنجایی که در محیط خانه های ما وسایل برقی و الکترونیکی و … زیادی وجود دارد، بنابراین لازم است بعد از خرید و نصب هرکدام از وسایل، از برگه های ضمانت‌نامه یا گارانتی محصول و یا دفترچه های راهنمای آن‌ها محافظت کنیم. تا در مواقع ضروری بتوانیم سریع تر به آن‌ها دسترسی داشته باشیم.

کارت ضمانت به همراه دفترچه راهنما و فاکتور خرید کالاها را کنار هم در یک زونکن نگهداری کنید. شما با این کار، دسته‌بندی را بهتر و دقیق‌تر و امکان دسترسی را برای خود و اعضای خانواده آسان‌تر خواهید کرد.

اینکه شما نشانی دقیقِ مدارک و اسناد مهم، را بدانید خیالتان را آسوده می کند و از در هم ریختگی وسایل جلوگیری کرده اید، در وقت و انرژی خود صرفه جویی می‌کنید و با آرامش و اطمینان بیشتری کارها را انجام می دهید. پیشنهاد میکنیم مقاله نبود زونکن و مشکلات آن را مطالعه کنید و اطلاعات بیشتری در رابطه با این موضوع به دسا آورید. فقط کافیست بر روی لینک درج شده کلیک کنید.

زونکن نگهداری از مدارک و اسناد مالی

نگهداری و حفاظت از قبوض آب و برق، مالیات ساختمان، عوارض شهرداری، رسیدهای پرداختی شارژ ساختمان، رسیدهای تعمیرات راه پله و آسانسور و مواردی از این دست، می‌تواند علاوه بر نظم دهی، شما را در پرداخت و دسترسی بهتر به آن‌ها کمک کند.

همچنین شما این امکان را دارید تا با استفاده از نوشتن عناوین فرعی روی برچسپ ها، اوراق را دقیق تر دسته‌بندی کنید تا در زمان های ضروری، سریع تر و راحت تر آن‌ها را پیدا کنید.

جداکننده ها که با اسم های مقسم و دیوایدر (Divider) نیز شناخته می‌شوند، برگه ها و صفحات مقوایی یا پلاستیکی هستند که برای دسته‌بندی اوراق زونکن یا کلاسور به کار می رود. قسمت بیرون زده‌ی این جدا کننده ها را نیز برچسب می گویند.

به این ترتیب شما با تهیه این زونکن مهم، در نظم دادن اوراق و مدارک، بخشی از کارهای خانه را مرتب و سروسامان می بخشید. همچنین این زونکن به شما کمک می‌کند تا از شرایط و وضعیت اقتصادی خانه به‌طور دقیق مطلع باشید.

زونکن نگهداری از مدارک و اسناد مالی

زونکن مدارک مهم و هویتی

این زونکن شاید از دو زونکن قبلی مهم تر باشد زیرا تمام اطلاعات شخصی، هویتی و اداری افراد خانه در آن نگهداری می شود.

مدارک مهمی نظیر شناسنامه، گذرنامه، عقدنامه، مدارک تحصیلی، سند خانه، قرارداد اجاره، دفترچه بیمه، کارت پایان خدمت، کارت ملی و … هر یک از اعضای خانواده را می‌توانید در یک زونکن جداگانه و به‌صورت مرتب نگهداری کنید. مثلاً می‌توانید هر سند یا مدرک را در کاوری جداگانه بگذارید و از چند مقسم برای نام‌گذاری و دسته‌بندی بهتر استفاده کنید. همچنین می توانید قسمتی را نیز برای کپی های هر مدرک، در همان زونکن در نظر بگیرید.

زونکن نگهداری از تکالیف مدرسه و جزوه ها

اگر شما هم جز افرادی هستید که دانش آموز یا دانشجو در منزل دارید این زونکن مناسب شماست. خصوصاً اگر فرزند شما همیشه برای پیدا کردن برگه ها و تکالیف خود دچار استرس و سردرگمی شده و از شما کمک می‌گیرد، می‌توانید این راه را امتحان کرده و با تهیه زونکن علاوه بر صرفه جویی در زمان خود و کودکتان، نگرانی و استرس را از او دور کنید.

به کمک زونکن این امکان را دارید که جهت نگهداری تکالیف کلاسی و جزوه های درسی به صورت مجزا و منظم از آن استفاده کنید. همچنین با زدن برچسپ های مناسب، هر درس را از درس دیگر، جدا کنید تا در مواقع ضروری دسترسی بهتری به آن‌ها داشته باشید.

تفاوت زونکن و کلاسور

شاید برایتان سوال باشد که تفاوت زونکن و کلاسور در چیست؟ باید بگوییم که این دو محصول از نظر ظاهری به هم شباهت دارند و این شباهت در نگهداری از مدارک، کاغذها و برگه‌ها بوده، اما تفاوت‌های این دو محصول نیز زیاد است. در ادامه با مراجعه به مقاله تفاوت زونکن و کلاسور در کاربرد چیست؟ اطلاعات جامع‌تری کسب کنید.

تفاوت زونکن و کلاسور

 • یکی از مهم‌‌ترین تفاوت آن‌ها طول عمر، دوام و استحکام است. به طوری که زونکن‌ها به دلیل داشتن پوشش‌های مقاوم، دوام بسیار بیشتری دارند.
 • معمولاً زونکن‌ها را با گیره‌های فلزی می‌سازند اما کلاسور‌ها معمولاً فاقد گیره هستند و یا گیره آن‌ها از نوع پلاستیکی است. همچنین تعداد گیره به کار رفته در یک کلاسور به مراتب بیشتر از گیره‌های به کار رفته در زونکن است.
 • از دیگر تفاوت این دو محصول می‌توان به نحوه باز و بسته شدن حلقه‌ها اشاره داشت.
 • ابعاد، اندازه و گنجایش زونکن با کلاسور متفاوت است.
 • معمولاً کلاسور برگه‌های A4 و یا کمی بزرگتر از آن را در خود نگهداری می‌کند، اما زونکن‌ها را می‌توان در ابعاد مختلف و متناسب با سایز کاغذ مورد نظر سفارش داد و خریداری کرد.
 • تفاوت دیگر در جنس این دو محصول است، معمولاً زونکن‌ها از جنس مقوا‌های بسیار ضخیم و pvc با روکش‌های محافظ هستند، اما کلاسور‌ها دارای روکش‌های پلاستیکی هستند که مقاومت چندانی ندارند.

نکات قبل از خرید زونکن

 پس از آنکه انواع کاربرد زونکن را با هم بررسی کردیم، به بررسی نکات قبل از خرید آن می‌پردازیم:

 • اینکه زونکن را برای چه منظوری خریداری می‌کنید در انتخاب و سفارش تأثیرگذار است. به عنوان مثال اگر شما یک دانش آموز هستید و زونکن را برای نگهداری جزوات خود خریداری می‌کنید نیازی نیست که از نمونه‌هایی با جلد قوی و مقاوم و قیمت بالا استفاده کنید. چرا که احتمال وارد شدن فشار به زونکن شما و یا حمل و نقل زیاد، کم است؛ اما اگر برای اداره، مجموعه، شرکت و سازمان خود زونکن خریداری می‌کنید، توصیه می‌کنیم که حتماً از زونکن‌هایی با روکش پی وی سی و محکم انتخاب کنید.
 • داشتن محلی برای برچسب‌ و یادداشت‌گذاری نیز از دیگر عوامل و نکاتی بوده که هنگام خرید باید به آن توجه داشت.
 • سایز زونکن یکی دیگر از نکات مهم است که این سایز متناسب با برگه‌ها، اسناد و ابعاد آن‌ها تنظیم می‌شود.
 • رنگ زونکن عامل مهم دیگر در خرید این محصول است.
 • در صورتی که قصد دارید تعداد زیادی از مدارک را در یک زونکن نگهداری کنید توصیه می‌کنیم زونکن‌هایی با عطف بالا خریداری شود.
 • زونکن‌هایی که دارای لبه فلزی هستند دوام بیشتری داشته و در حمل و نقل و جابجایی آسیب نمی‌بیند که این موضوع نیز می‌تواند یک عامل مهم در خرید باشد.

چاپ زونکن اختصاصی در افراگرافیگ

همان طور که در بالا بیان شد، زونکن ابزاری کاربردی و همه‌کاره است که علاوه بر مصارف اداری و دانشگاهی و … در منازل نیز به کار گرفته می شود. این وسیله سبک وزن و پرکاربرد، می‌تواند علاوه بر دسترسی راحت تر، در زمان شما نیز صرفه جویی کرده و نظم را در بخشی از خانه برقرار کند. همچنین در ادامه با مراجعه به مقاله 7 ایده برای ساخت زونکن اختصاصی میتوانید اطلاعات جامع‌تری کسب کنید.

با خرید زونکن شما می­توانید برای نگهداری مدارک شخصی و هویتی، دانشگاهی و درسی، اسناد مالی و گارانتی محصولات در خانه از آن استفاده کنید. شما این امکان را خواهید داشت که به راحتی و مطابق با سلیقه و انتظاری که از یک زونکن و یا کلاسور دارید، سفارش چاپ زونکن خود را به افرا گرافیک بسپارید تا کاملاً حرفه ای و منحصربه‌فرد تهیه شده و با قیمتی مناسب، از آن بهره ببرید.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. چنانچه در خرید و یا انتخاب انواع زونکن ها، نیاز به راهنمایی داشتید می توانید از طریق کامنت و راه های ارتباطی با ما در تماس باشید.

چاپ زونکن اختصاصی در افراگرافیگ

جمع بندی

زونکن یکی از ضروری‌‌ترین لوازم در ادارات، کارخانه‌ها، سازمان‌ها، مدارس و دانشگاه‌ها بوده که وظیفه آن نگهداری و بایگانی اسناد و مدارک است. از زونکن برای نگهداری تمامی‌ برگه‌ها، مدارک و اسناد در دسته‌های مختلف استفاده می‌کنند؛ به طوری که شاهد حضور انواع زونکن در یک مجموعه هستیم که می‌تواند بر اساس حروف الفبا، نوع کار و یا حیطه هر شخص تقسیم بندی شود. این وسیله در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف در بازار موجود است که هر مجموعه متناسب با نیاز خود می‌تواند آن را انتخاب و خریداری کند.

سوالات متداول

1- زونکن‌ها به چند دسته تقسیم بندی می‌شوند؟

زونکن‌ها بر اساس مدل، جنس بدنه و همچنین حلقه تقسیم‌بندی می‌شوند که شاهد انواع زونکن‌های کلاسیک و گالینگور هستیم. همچنین تقسیم بندی بر حسب حلقه شامل سه دسته حلقه دایره‌ای شکل، آرک و یا D شکل است.

2- کاربرد زونکن در چه مواردی است؟

کاربرد زونکن بسیار وسیع است و از آن هم برای سازماندهی اسناد و مدارک در ادارات و سازمان‌ها و هم برای مرتب کردن جزوه‌ها، به عنوان آلبوم عکس یا محل نگهداری سی دی نیز استفاده می‌شود.

3- استفاده از زونکن چه مزایایی دارد؟

با خرید زونکن این قابلیت فراهم می‌شود تا حجم بالایی از اسناد و مدارک و برگه‌ها را در یک محل کوچک جمع‌آوری کنید. همچنین به دلیل مقاومت بالای بدنه این محصول نگرانی بابت آسیب به برگه‌های داخلی آن وجود ندارد.

4- در هنگام خرید زونکن به چه نکاتی باید توجه داشت؟

در هنگام خرید این محصول هدف از خرید، تعداد برگه‌ها و اسناد مورد نظر، ابعاد برگه‌ها، محل نگهداری و … را باید مورد بررسی قرار دهید تا یک زونکن با ویژگی‌های مناسب انتخاب شود.

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *